Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Newcastle University

Genel Bakış

Newcastle Üniversitesi 1963'te üniversite statüsüne sahip olmuştur. Günümüzde 4.000'i uluslararası olmak üzere 20.000’den fazla kayıtlı öğrencisi bulunmaktadır. Üniversite, İngiltere'nin kuzey doğusunda konumlanmıştır ve prestijli araştırma yoğun üniversitelerden oluşan Russell Grubunun üyesidir.

Newcastle Üniversitesi dünya çapındaki üniversitelerin en iyi % 1'lik diliminde yer almaktadır. Üniversite

Öne Çıkan Bölümler

Newcastle Üniversitesi’nin köklerini oluşturan Tıp ve Cerrahi Fakültesi günümüzde de üniversitenin en güçlü olduğu alanlardan biridir. Durham Üniversitesi ile partnerliğini sürdüren tıp fakültesi, tıp eğitimindeki en iyi uygulamaları göstermek için ulusal bir merkez olarak seçilmiştir. Kanser araştırma tesisleri ülkenin en iyilerinden birisidir. Newcastle Üniversitesi, İngiltere'deki hastane ve laboratuar bazlı programlarda ilk 5’te yer almaktadır.

Kampüste Yaşam

Eylül 2015'te açılan Newcastle Üniversitesi Londra Kampüsü, öğrencilere eğitimlerini Londra’da tamamlayıp Newcastle Üniversitesi'nden kalite odaklı bir diploma alma imkânı sunuyor. Mevcut programlar; Finans, İşletme ve Pazarlama ile ilgili lisans dereceleri ve yüksek lisans bölümlerinin yanı sıra, doğrudan eğitime başlamak için gerekli niteliklere sahip olmayan öğrencilerin tercih edebilecekleri pathway programlarını da içermektedir.

Londra'nın 544 km kuzeyindeki Newcastle, kuzey doğu İngiltere’nin başkenti olarak kabul edilmektedir. Canlı, kompakt, kozmopolit ve öğrenci dostu olan bu şehir Tyne Nehri kıyısında yer almaktadır. Dünya standartlarındaki kültürü, canlı gece hayatı, büyüleyici geçmişi, harika alışveriş imkanları ve güzel mimarisi ile ünlüdür.

Muhteşem doğa ve sahil manzarası, tepeler, göller, kaleler ve güzel kıyı şeritleri şehre kolay ulaşım mesafesindedir. Durham, York ve Edinburgh tarihi şehirleri tren veya otobüs ile kolayca ulaşılabilir, Londra ise sadece üç saatlik bir tren yolculuğu mesafesindedir. Newcastle Havalimanı’ndan Paris, Barselona ve Amsterdam gibi büyük şehirlerin yanı sıra Dubai'ye günlük olarak seferler yapılmaktadır.

Konaklama

Newcastle Üniversitesi kendi bünyesinde eğitim vermekte olduğu öğrencilerine bütçelerine ve tercihlerine göre 7 birbirinden farklı binada konaklama imkânı sunmaktadır. Bu olanaklar tek kişilik özel banyolu ve mutfaklı stüdyo dairelerden, paylaşımlı mutfaklı ve paylaşımlı banyolu yurt odalarına kadar değişiklik göstermektedir. Newcastle Üniversitesi konaklama fiyatlandırması, haftalık £70’dan £140’a kadar varan fiyat aralığında seyretmektedir. Newcastle Üniversitesi öğrencilere 3 taksite varan ödeme imkanları sunabilmektedir.

Ortak kullanım alanları haftalık temizlenmekte olup yurt binaları 7/24 güvenlik kameraları ve güvenlik görevlileri tarafından korunmaktadır. Konaklamaya internet-ısınma-su-elektrik giderleri dahildir. Newcastle Universitesi ayrıca özel kiralık daireler bulma ve aileler için daire bulma konusunda da yardımcı olmaktadır.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO