Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Northumbria University

Genel Bakış

Northumbria Üniversitesi’nin kökeni 1880 yılında kurulan Rutherford College of Technology’e dayanır. 1992 yılında üniversite statüsü kazanan okul, öğrenciler için en ideal şehir seçilen Newcastle şehrinde bulunur. Birleşik Krallık’ın en güvenli 8 şehrinden biri olan Newcastle, yaşam masrafları konusunda da İngiltere’nin en uygun olan şehirlerinden biridir. Newcastle İngiltere’nin kuzey doğusunda, Londra’ya trenle 4 saat uzak mesafede bulunmaktadır. Şehir, yaklaşık 200.000 kişilik bir nüfusa sahip ve 2011 yılında öğrenciler için en iyi şehir olarak seçilmiştir. Üniversite’nin 3500’ü uluslararası olmak üzere toplamda 33.000’i aşkın öğrencisi bulunmaktadır.

Dünya Sıralaması

Northumbria Üniversitesi, 2017 yılında Times University Guide’ta 65. Sırada 2017 yılı the Guardian University Guide’ta ise 50. sırada yer aldı.

Öne Çıkan Bölümler

Northumbria Üniversitesinin ünlü Tasarım Okulu “Northumbria School of Design” 2020 The Guardian University Guide’e göre Tasarım ve El Sanatlarında Birleşik Krallık’ta 10. sırada yer almıştır. Bunun yanında Mimarlık ve Mühendislik alanlarında da son derece iyi bir eğitim vermektedir.

Kampüste Yaşam

Üniversite’nin ana kampüsü olan “Newcastle City Campus” doğu ve batı olarak ikiye ayrılır. Birbirine 4 milyon poundluk bir asma köprü ile bağlı olan bu kampüsler şehrin tam merkezinde bulunur. Üniversite son 10 yılda kampüslerine toplam 250 milyon pounddan fazla yatırım yapmıştır. Bu yatırımlarla ana kütüphane, galeri, yüksek teknolojili laboratuvarlar, ana öğrenci birliği, barlar ve müzik mekanları ile tamamlanmıştır.

Konaklama

Northumbria Üniversitesi, tüm birinci sınıf öğrencileri için konaklama garantisi vermektedir. Kendi bünyesinde yemekli ya da yemeksiz olarak 5.000'in üzerinde oda bulunmaktadır ve tüm yurtlar ana binalara veya toplu taşıma araçlarına birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir.

Burs ve Başvuru Şartları

Masraflarını kendileri karşılayan uluslararası öğrenciler aynı zamanda 3 yıl boyunca 6.000 GBP’ye kadar (3.000 GBP öğrenimin ilk yılında ödenir) burs almaya hak kazanabilirler. Burs, genel ve tercih ettikleri bölümlere göre not ortalaması, yeterlilik seviyesi ve öğrencinin öğrenim görmüş olduğu kurum gibi çeşitli kriterler baz alınarak verilir.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO