Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Nottingham Trent University

Genel Bakış

Nottingham Trent Üniversitesi’nin kökeni 1843 yılında kurulan Nottingham Government School of Design’a dayanır. 1970 yılında Trent Polytechnic adını aldıktan sonra 1992 yılında üniversite statüsüne geçmiştir. Nottingham şehri Birleşik Krallık’ın merkezi bir bölgesinde yer aldığından birçok farklı bölgeye seyahat kolaydır. Liverpool ve Manchester’a 2 saat, Sheffield ve Birmingham’a 1 saat mesafede olan Nottingham’a Londra’dan da trenle 2 saatte ulaşılabilmektedir. Yaklaşık 60.000 öğrenciye ev sahipliği yapar.

Dünya Sıralaması

Nottingham Trent Üniversitesi 2019 yılında The Guardian University Awards tarafından o yıl Guardian University Guide sıralamasında en çok yükselen üniversite olması ve öğrencilerinin eğitime devam etme oranlarındaki başarısı sebebiyle yılın üniversitesi seçilmiştir. Ayrıca 2017 Times Higher Education tarafından yılın üniversitesi olarak seçildikten hemen sonraki sene de The Times and Sunday Times tarafından İngiltere’de 2018 yılının en modern üniversitesi seçilmiştir.

Öne Çıkan Bölümler

Nottingham Trent Üniversitesi Sanat ve Tasarım, Moda ve Yaratıcı Sanat programlarında ilk sırada yer alır ve aynı zamanda İngiltere'nin en büyük hukuk okullarından birine ev sahipliği yapar. Üniversite ayrıca British University and College Sport Ligindeki performanslarıyla spor alanında da başarılıdır.

Kampüste Yaşam

Nottingham Trent Üniversitesi'nin üç kampüsü vardır. Nottingham şehir merkezinin hemen kuzeyinde yer alan City Kampüsü, İş ve Yönetim, Hukuk, Sosyal Bilimler ve Sanat ve Tasarım programlarına ev sahipliği yapmaktadır. Clifton Kampüsü, Nottingham Sanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi, Eğitim, Bilim ve Teknoloji Bölümü'ne ev sahipliği yaparken, Brackenhurst Kampüsü Hayvancılık, Tarım ve Çevre Bilimleri Okulu'na ev sahipliği yapmaktadır ve kendi süt çiftliği vardır.

Nottingham, Londra'dan trenle yaklaşık iki saatlik bir sürededir ve öğrenciler nüfusun 'luk bölümünü oluştururken şehre eşsiz bir öğrenci dostu şehir duygusu kazandırır. Yaşam masrafları ulusal ortalamanın altında olduğundan yaşamak için uygun bir yer haline gelmektedir ve şu anda İngiltere'de istihdam oranlarının en yüksek olduğu yerlerden biridir.

Konaklama

Uluslararası öğrencilerin Nottingham Trent Üniversitesi konaklama biriminde en az bir yıl boyunca konaklaması garanti edilir. Kampüste veya kampüs yakınında, birçoğu süit olan mutfaklı 4.200 adet oda bulunmaktadır. Bunlar, genel olarak dairelerde veya evlerde, özel yatak odaları ve ortak mutfak olarak bulunur, ancak stüdyo daireler ve paylaşımlı odalar da mevcuttur. Konaklama ücretleri haftalık olarak 94,37 GBP ile 155,05GBP arasında değişmektedir.

Nottingham'da yaşamanın maliyeti Birleşik Krallık'ın diğer bölgelerine kıyasla çok makuldür, yani özel konaklamaların, üniversitenin tavsiyesiyle ucuza ve kolayca bulunabileceği anlamına gelmektedir.

Burs ve Başvuru Şartları

NTU uluslararası öğrencilere yönelik çeşitli burslar sunar. Bunlar arasında sınırlı sayıda olan tam öğrenim bursu ve daha geniş çapta verilen 2.000 GBP değerindeki uluslararası öğrenci bursları yer alır.

Yüksek lisans programları için, lisansüstü uluslararası öğrenciler genellikle program öğrenim ücretinden ya % ya da P indirim şeklinde dağıtılan bursları almaya hak kazanabilir.

Yetenekli sporcular ise özel olarak kendilerine göre şekillendirilen spor burslarına erişebilir. Buna ek olarak, belirli ülkelerden gelen öğrencileri teşvik etmeye yönelik özel burslar da mevcuttur. Sri Lanka, Türkiye, Vietnam, Mısır, Endonezya ve Ürdün’den gelen öğrenciler yıllık olarak 4.000 GBP değerinde burs almaya hak kazanabilir.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO