Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Appleby College

Appleby College, Toronto şehrine 50 km uzaklıkta yer alan, Ontario bölgesinin en nezih yerleşim birimlerinden biri olan Oakville’de bulunur. 1911 yılından günümüze kaliteli eğitimi ile adından söz ettiren kurum, dünyaca ünlü seçkin okulların yer aldığı G20 listesinde yer alan tek Kanada okuludur.

Appleby College her sınıfta ortalama 14-16 öğrenci bulunduran, ve misyonları arasında özel ve birebir eğitime önem vermeyi vurgulayan bir okuldur. Okulda öğrenim gören 700 öğrencinin yaklaşık 240 tanesi başka ülke ve kültürlerden gelmektedir, ve bu sebepten uluslararası öğrenciler için çok sıcak bir ortamdır.

Öğrencilerini, yeni aktiviteler denemeye, yeni fikirler bulmaya ve şanslarını kullanmaya davet eden Appleby, onları akademik başarılar, sportif yeterlilikler ve sanatsal yaratıcılıklar başta olmak üzere, her yönden geliştirmeyi kendisine hedef olarak belirliyor. Bunların yanında Öğrencilerine dil, küresel konular ve uluslararası hizmet programlarıyla ilgili eğitimler veren kurum, Appleby College Diploması’nın yanında, kültürel ve global farkındalıkları destekleyen Global Leadership programını da sunmaktadır. Bu program öğrencilerin, çeşitli kültürlerle iç içe bulunabilecekleri projelerin oluşturulup uygulanmasını sağlamakta ve bu sayede öğrencilerin girişimcilik yeteneklerini geliştirerek, küresel farkındalıklarını arttırmaktadır

Oakville’de Ontario Gölü’nün kenarında bulunan 60 dönümlük kampüsünün yanı sıra Temagami’de bulunan ve öğrencilerinin kamp yapmaya da gidebildiği bir kuzey kampüsüne sahiptir. Ana kampüs oldukça güvenli ve sakin bir kasaba olan Oakville’in merkezinde, açık bir konumdadır; böylelikle öğrenciler okul hayatlarını şehrin ferah gündelik hayatıyla dengeleyebilmektedirler.

Appleby College’den mezun olan öğrenciler sadece Kanada’nın önde gelen üniversitelerine değil, Amerika ve İngiltere’deki üniversitelerde de eğitim hayatlarına devam etmeye hak kazanmaktadırlar.

SEO