Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Oregon State University

Genel Bakış

Oregon State University, 1868 yılında, Amerika Birleşik Devletleri’nin kuzeybatısındaki Oregon eyaleti Corvallis kentinde kurulmuş olan bir kamu araştırma üniversitesidir.

Üniversite Corvallis’in merkezinde kırmız tuğlalı binaların, yaşlı ağaçların ve gösterişli yeşil alanların olduğu bir bölgede yer almaktadır. Corvallis, Willamette Vadisi’nde 54.000 nüfuslu bir şehirdir ve ABD’nin yaşamak için en iyi ve en güvenli bölgelerinden biridir. Halkı da öğrencilere karşı son derece sıcakkanlıdır

Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında gösterilen ve %1’lik gibi bir sıralamada yer alan Oregon State University’nin sahip olduğu toplam öğrenci sayısı 31,904’tür. Bu sayısının ’si yani 4.000 civarında uluslararası öğrencisi vardır.

Dünya Sıralaması

Oregon State University, ABD sıralamasında yüksek araştırma aktiviteleri bakımından 40. sıradadır (Carnegie Foundation fort he Advancement of Teaching). Bir başka değerlendirmede ise ABD’de 69., dünya genelinde 152. Sıradadır (Academic Ranking of World Universities 2012, Shanghai Jiao Tong University).

Bunların yanında üniversite, U.S. News & World Report 2020’de inovasyon dalında Amerika’da en iyi 33’üncü, kuzeybatı bölgesinde ise birinci seçilmiştir.

Öne Çıkan Bölümler

Oregon State University’nin Ormancılık ve Tarım Bilimleri programı, QS World University Study’de dünyada 14. olarak sıralanmış ve Robotik Programı ise dünya genelinde en iyi 4. program olarak gösterilmiştir. ABD’deki Mühendislik programları arasında ise en iyi 25 okuldan biridir.

Bunlar dışında üniversiteside sunulan ve sıkça tercih edilen programlardan bazıları Mühendislik, Çevre Bilimleri, Ormancılık, Nükleer Mühendisliği, Ekoloji, Halk Sağlığı, Biyokimya, Zooloji, Okyanus Bilimi, Gıda Bilimi ve Eczacılık alanlarındadır.

Kampüste Yaşam

Oregon State University, iki kampüse ve 11 koleje sahiptir. Ana kampüs, Corvallis’te 420 dönümlük bir arazi üzerine kurulmuştur. Diğer kampüs ise Bend’de yer alan Cascades kampüsüdür ve kentin daha merkezi bir konumunda bulunmaktadır.

Engelli erişim hizmetlerinin de yer aldığı kampüslerde sayısız olanak bulunmaktadır. Spor alanları, öğrenci merkezleri, kütüphaneler, laboratuvarlar, enstitüler, insan kaynakları departmanları, öğrenci kulüpleri, radyo istasyonu, üniversite gazetesi, kariyer merkezleri ve öğrenci yurtları bu olanaklar arasında yer almaktadır.

Konaklama

Kampüs içinde bulunan farklı konaklama opsiyonlarından öğrenciler diledikleri gibi yararlanmaktadırlar. Kampüs içi yurtları, uluslararası öğrencilerin kendilerini rahat hissedebilmeleri ve pek çok yeni insanla tanışabilmeleri için harika bir ortamdır. Yurtlar, sınıflara ve kampüs tesislerine yakın olup içerisinde mutfak ve ortak salonlar bulunur. Odalar tam donanımlı olup konaklama paketlerine yemek dahildir.

Bunlar dışında aile yanında konaklama ve kampüs dışı konaklama da öğrencilerin tercih edebileceği seçenekler arasındadır.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO