Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Oxford Brookes University

Genel Bakış

Oxford Brookes Üniversitesi 1865 yılında kurulmuş ve dünyanın en güzel öğrenci şehirlerinden biri olan Oxford’da yer alan bir kampüs üniversitesidir. Okulun toplamda 18.000 öğrencisi bulunuyor. Bu nüfusun yaklaşık 'ini 140 farklı ülkeden gelen uluslararası öğrenciler oluşturuyor.

Kampüste Yaşam

Üniversitenin üç kampüsü bulunmaktadır; Headington (şehir merkezinin 1,5 km güneyinde), Wheatley (11 km doğuda) ve Harcourt Hill (3 km batıda). Brookesbus adı verilen üniversiteye ait otobüs servisi kampüslere, toplanma salonlarına ve şehir merkezi arasında ulaşımı sağlamaktadır.

Öne Çıkan Bölümler

Üniversite İşletme, Finans, Mimarlık, Sanat ve Tasarım konularında uluslararası bir üne sahip.

Konaklama

Oxford Brookes uluslararası öğrencilerine konaklama için 2 yıl garanti vermektedir. Öğrencilere tek kişilik yemekli ya da yemeksiz oda veya stüdyo daire sunmaktadır. Kampüs dışında yaşamak isteyen öğrencilere için ise üniversite tarafından idare edilen konaklama birimleri ve sayısız özel evler bulunmaktadır.

Dünya Sıralaması

Oxford Brookes, öğretim konusunda büyük bir şöhrete sahip. Üniversitede eğitim veren 11 öğretim üyesi İngiltere’nin en prestijli yükseköğretim eğitmenliği ödülü olan Ulusal Öğretim Üyeleri ödülüne sahip. Bunun yanında Oxford Brookes, 2020 yılı sıralamalarında Times University Guide tarafından 63. , Guardian University Guide tarafından 33. ve The Complete University Guide tarafında da 51. sırada gösterilmiştir. Ayrıca son senelerde İşletme Fakültesi ciddi bir yükselişe geçmiş ve bir çok değerlendirmede kendine üst sıralarda yer bulmuştur.

Mezunlar

Bir diğer yandan da Oxford Brookes University mezunları işe yerleşme konusunda da göze çarpan bir yüzdeye sahip. Okulun mezunlarının

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO