Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Plymouth University

Genel Bakış

Plymouth Üniversitesi İngiltere’deki en büyük üniversitelerden birisidir. Kayıtlı 32,000 öğrencisinin 3,000’i 100 farklı ülkeden gelen uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır. Kökleri 1862 yılında kurulan Plymouth Navigasyon Okulu’na dayanan Plymouth, 1992 yılında üniversite statüsüne alınmıştır.

Plymouth Üniversitesi 2012 yılında, denizcilik ve denizcilik eğitimi ile bu alandaki araştırmaları için Geleneksel Kraliçe Ödülü’ne layık görülmüştür. Üniversitenin 11 bölümündeki öğrenci memnuniyeti oranları ulusal ölçekte ilk 10 sırada yer alır. Plymouth kenti yaşam maliyetlerinin düşüklüğüyle İngiltere’de 11. Sırada yer almaktadır. Her yıl 12,000’den fazla Plymouth öğrencisi iş yerleştirmeleri ve iş temelli eğitimin faydalarından yararlanmaktadır.

Öne Çıkan Bölümler

Plymouth Üniversitesi 1992 yılından sonra kurulmuş olan üniversiteler arasında tek Tıp Fakültesine sahiptir. Plymouth, güneybatıdaki diğer üniversiteler ve kurumlarla sıkı işbirliği içindedir. Son yıllarda, özellikle kütüphane ve öğrenci birliği, Sağlık, Eğitim ve Deniz Bilimi Fakülteleri olmak üzere bir çok departman hızlı gelişim göstermiştir. Plymouth Üniversitesi Bilgisayar Bilimi, İnşaat Mühendisliği, Cografya ve Çevre Bilimi, Sanat ve Tasarım programları da ulusal ölçekte yüksek başarı göstermektedir.

Dünya Sıralaması

Plymouth Üniversitesi Times Yüksek Öğrenim ’50’den Genç 100 Okul’ listesinde en iyi 40 küresel üniversite arasında yer alır. Plymouth aynı zamanda People & Planet Green League’e göre İngiltere’nin en yeşil üniversitelerinden birisidir. 2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesi’ne göre Plymouth İngiltere’nin en iyi 50 araştırma üniversitesi arasında yer almaktadır. Klinik tıp alanındaki araştırma çıktıları Oxford, Cambridge ve UCL gibi güçlü üniversitelerden yüksek sıralarda yer almıştır. Üniversitede yapılan araştırmaların neredeyse üçte ikisi ‘dünya lideri’ veya ‘uluslararası mükemmel’ olarak sınıflandırılmıştır.

Kampüste Yaşam

Oryantasyon programında kampüs, ve departmanlarla ilgili bilgilerin yanında bölgeye ve İngiliz kültürüne dair genel bilgileri de içerir. Turizm Fakültesi haftalık olarak öğrencilerin birbirleriyle tanışıp farklı dillerde konuşabilecekleri özgür bir ortam yaratan Languages Café etkinliği düzenler.

Plymouth, günümüzde Batı Avrupa'daki en büyük deniz üssünü barındıran, liman ve gemi inşa şehri olarak uzun bir tarihe sahip olan İngiltere'nin güney kıyısında bir kenttir. Şehir merkezin birçok kulüp, bar, restoran ve tiyatroya ev sahipliği yapmaktadır. Bir sahil bölgesi olmasıyla yaz aylarında sörf yapmak ve tekne gezisi de dahil olmak üzere su sporları için popülerdir.

Konaklama

Plymouth Üniversitesi kendi bünyesinde eğitim vermekte olduğu öğrencilerine bütçelerine ve tercihlerine göre kampüs içi ve kampüs dışı olmak üzere alternatif konaklama imkânı sunmaktadır. Bu olanaklar tek kişilik özel banyolu ve mutfaklı stüdyo dairelerden, paylaşımlı mutfaklı ve paylaşımlı banyolu yurt odalarına kadar değişiklik göstermektedir. Plymouth Üniversitesi konaklama fiyatlandırması, haftalık £60’dan £170’a kadar varan fiyat aralığında seyretmektedir. Plymouth Üniversitesi öğrencilere 3 taksite varan ödeme imkanları sunabilmektedir.

Ortak kullanım alanları haftalık temizlenmekte olup yurt binaları 7/24 güvenlik kameraları ve güvenlik görevlileri tarafından korunmaktadır. Konaklamaya internet-ısınma-su-elektrik giderleri dahildir. Ayrıca bir güney sahili üniversitesi olan Plymouth Üniversitesi, keyifli bir manzaraya sahiptir.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO