Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Queen Mary University of London

Queen Mary University of London

Genel Bakış

Queen Mary, University of London’a bağlı olan üçüncü büyük kolejdir. Üniversitenin merkezi Londra kentinin doğusunda yer alır. Kökleri 1785'e kadar uzanan bu üniversite prestijli Russell Grubu araştırma üniversitelerinin bir üyesidir. Queen Mary Üniversitesi 7,000’i uluslararası olan 20,000 öğrencisiyle tüm dünyada güçlü bir itibara sahiptir.

Queen Mary, eğitim dönemi başlangıcından önce 5, 9 veya 13 hafta uzunluğunda İngilizce hazırlık programları sunar. İngilizce seviyelerini yükseltmek isteyen öğrenciler için yıl boyu devam eden destek dersleri de mevcuttur. Uluslararası öğrencilerin üniversiteyle, birbirleriyle ve kentle tanışması için havaalanı karşılama servisi ile başlayan uluslararası oryantasyon programı düzenlenmektedir.

Öne Çıkan Bölümler

Queen Mary, dünyanın en büyük akademik sağlık bilimleri merkezine sahiptir. Barts Londra Tıp ve Diş Hekimliği Fakültesi'ndeki tıp eğitimi ve araştırmaları dünyaca tanınmıştır. Queen Mary Tıp Fakültesi’nde kardiyoloji, bulaşıcı hastalıklar, cerrahi ve diş hekimliği alanlarında özel programlar sunulmaktadır. Diş Hekimliği Fakültesi yakın zamanda son teknolojili yeni bir tesise taşınmıştır.

Mezunlar

Queen Mary Üniversitesi, Sunday Times tarafından yapılan yeni mezun maaşları sıralamasında İngiltere üniversiteleri arasından 15. Seçilmiştir. Üniversitenin 6 mezunu Nobel Ödülü sahibidir.

Kampüste Yaşam

Queen Mary'nin ana kampüsü Londra'nın doğu ucundaki Mile End'de bulunmaktadır. Öğretimin büyük bölümünün gerçekleştiği bu ana kampüs, aynı zamanda ana kütüphaneye ve birkaç öğrenci yurduna ev sahipliği yapmaktadır. Ana kampüse yakın olan Whitechapel Kampüsü, esas olarak bilimsel araştırma için kullanılmaktadır.

Doğu Londra, yalnızca diğer semtlerden daha ucuz olmasıyla değil aynı zamanda Shoreditch ve Brick Lane gibi popüler semtlere yakınlığıyla da öne çıkmaktadır. Londra, yüzyıllar boyu dünyanın dört bir yanından gelen kültürlerin geleneksel bir kaynaşma noktası işlevi görmüştür.

İngiltere'nin başkenti olan Londra, yaklaşık 8 milyon insana ev sahipliği yapmaktadır. Londra farklı diller ve kültürler ile karakterize olmuş çeşitli bölgelere sahiptir. Kentte yer alan 43 üniversitede eğitim alan 100,000' in üzerinde uluslararası öğrenci bulunmaktadır. Kent aynı zamanda dünyaca ünlü müzeleri, restoranları, parkları, kültürü ve gece hayatı ile yılda 15 milyon turist çekmektedir.

Konaklama

Queen Mary Üniversitesi kendi bünyesinde eğitim vermekte olduğu öğrencilerine bütçelerine ve tercihlerine göre yemeksiz ve yemekli olmak üzere 15 farklı tip binada alternatif konaklama imkânı sunmaktadır. Bu olanaklar tek kişilik özel banyolu ve mutfaklı stüdyo dairelerden, paylaşımlı mutfaklı ve paylaşımlı banyolu yurt odalarına kadar değişiklik göstermektedir. Queen Mary Üniversitesi konaklama fiyatlandırması, haftalık £89’dan £289’a kadar varan fiyat aralığında seyretmektedir. Liverpool Üniversitesi öğrencilere 3 taksite varan ödeme imkanları sunabilmektedir.

Ortak kullanım alanları haftalık temizlenmekte olup yurt binaları 7/24 güvenlik kameraları ve güvenlik görevlileri tarafından korunmaktadır. Konaklamaya internet-ısınma-su-elektrik giderleri dahildir. Ayrıca Queen Mary Üniversitesi Shoreditch bölgesine yakın olduğundan dolayı öğrenci eğlenceleri ve festivalleri ile bilinir.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO