Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Queen's University Belfast

Genel Bakış

Kuzey İrlanda’nın başkenti Belfast’ta bulunan üniversite, 1845 yılında kurulmuş ve 1908'de resmi üniversite statüsüne kavuşmuştur. Şu anda 80'den fazla ülkeden gelen 23.000 kayıtlı öğrencisiyle, Times Higher Education tarafından yapılan uluslararası öğrenci dostu üniversiteler listesinde 23'üncü sırada yer almaktadır. Üniversite, 2006 yılında Russell Group’a katılmıştır; Russell Group’un kuruluğu yıl olan 1994’ten beri katılım için davet gönderdiği ilk üniversitedir. İngiltere’nin en eski 9. Üniversitesi olan okul, sosyal sınıf, ırk veya cinsiyet ayrımı gözetmeksizin herkese açık bir kurum olmakla gurur duyar.

Dünya Sıralaması

Queen’s Üniversitesi, Times Üniversite Rehberinde 2017’de 26. Sırada, Guardian Üniversite Rehberi 2017'de ise 48. Sırada kendine yer bulmuştur. Bunların yanında Russell Group’un bir üyesi olan Queen’s, dünyanın en iyi 180 üniversitesi arasında yer alır (QS Dünya Sıralaması 2019) ve etkileyici tesisleri ile Birleşik Krallık genelinde ikinci sırayı paylaşır (Times Higher Education).

Öne Çıkan Bölümler

Queen’s Üniversitesi, Finans alanında Birleşik Krallık’ta 7. sıradadır. (Complete University Guide 2016). Bunun dışında Tıp, İşletme ve İngilizce alanlarında da isim yapmış bir üniversitedir.

Kampüste Yaşam

Queen’s Üniversitesi Belfast kampüsü şehir merkezinden 15 dakika yürüme mesafesindedir. Hareketli ve renkli bir şehir olan Belfast’ta öğrencilerin katılabileceği çok sayıda etkinlik de bulunuyor. Şehirde sık sık tiyatrolar, konserler, komedi gösterileri, festivaller hiç eksik olmaz. Son 10 yılda Queen’s University, Belfast kampüsün gelişimi için 350 milyon poundluk yatırım yapmıştır ve önümüzdeki 10 yılda da 350 milyon poundun üstünde bir yatırım yapmayı kararlaştırmıştır. Modern fitness tesisleri bünyesinde 25 metrelik yüzme havuzu ve kapalı futbol sahası bulunur. Queen’s aynı zamanda tiyatro, restoran ve Mandela Hall adlı kendi müzik salonuna sahiptir.

Konaklama

Queen's University Belfast, uluslararası öğrencilere kampüs içinde ve çevresindeki çeşitli birimlerde konaklama garantisi sunmaktadır. Üniversite, ana kampüsün güneyindeki Elms Village adındaki "öğrenci köyü" nün yanı sıra yeni Willow Walk konaklama biriminde konaklama imkânı sunmaktadır. Güney Belfast bölgesindeki College Gardens ve Mount Charles’da da konaklama birimleri mevcuttur. Yemeksiz ve standart odalarda veya en-suite tek kişilik çalışma odaları olmak üzere 2000’den fazla yurt seçeneği mevcuttur. Öncelikli tercih hakkı engelli ve uluslararası öğrencilere verilmektedir.

Burs ve Başvuru Şartları

Queen’s Üniversitesi, tüm program seviyelerinde öğrencilerine çeşitli burs imkanları sunar.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO