Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Radboud University

Genel Bakış

1923 yılında Hollanda’nın Nijmegen şehrinde kurulmuş olan Radboud University ülkedeki 13 araştırma üniversitesinden biridir.

Radboud Üniversitesi, ’u dünyanın dört bir tarafından gelmiş uluslararası öğrencilerden oluşan 20.000’den fazla öğrenciye sanat, sosyal bilimler, işletme, sağlık bilimleri ve fen bilimleri alanlarında lisans, yüksek lisans ve doktora düzeylerinde eğitim olanağı sunmaktadır.

Üniversitenin tamamı ingilizce olan 13 Lisans ve 35 yüksek lisans programı bulunurken toplamda öğrencilerine 110 farklı program sunuyor.

Avrupa’daki araştırma odaklı 18 üniversitenin 2016 yılında kurdukları The Guild of Research-Intensive Universities adlı üniversite ağının kurucu üyesi olan ve her alanda globalleşmeyi destekleyen Rodboud Üniversitesi'nin öğrencileri, üniversitenin dünya genelindeki üniversiteler ile kurduğu iş birlikleri ve çeşitli öğrenci değişim programlarından kolayca yararlanabilmektedirler.

Dünya Sıralaması

Radboud University, dünya sıralamasında 2013 yılı QS World University Rankings istatistiklerine göre 143. , Times Higher Education Rankings istatiklerine göre ise 131. ve Shangai Rankings istatistiklerine göre 140. sıradadır.

Öne Çıkan Bölümler

QS World University Rankings 2020'de konulara göre yapılan değerlendirmede diş hekimliğinde 44’üncü, dilbilim ve psikolojide 46’ncı, yaşam bilimleri ve tıpta 97’nci sırada yer alan Rodboud Üniversitesi, almış olduğu bu sonuçlarla diş heklimliği, dilbilim ve psikoloji ile yaşam bilimleri ve tıp alanlarında dünyanın önde gelen üniversitelerinden biri olduğunu göstermiştir.

Kampüste Yaşam

Üniversite şehri Nijmegen'in merkezine yakın olan güzel yeşil kampüsü ile öğrencileri zengin bir öğrenme ortamının tadını çıkarırlar. Nijmegen, Hollanda’nın en eski öğrenci şehridir. Şu an şehirdeki toplam nüfus 170.000 ve bunun 30.000’I öğrencilerden oluşuyor. Şehir oldukça aktif ve birçok uluslararası festivale sahip.

Okul öğrencilerine teknolojik donanımlı sınıflar ve konferans salonları, kütüphaneler, bilgisayar ağları, oldukça modern bir spor merkezine erişim sunuyor. Kampüste bulunan kafeler ve restoranlar sayesinde öğrenciler arasında sıkı bir bağ oluşmasını sağlıyor.

Ayrıca Nijmegen şehrinin Hollanda'nın diğer kentlerine daha ufak ve ekonomik olması da, yaşam masraflarını hesaplayarak tercih yapan öğrenciler açısından okulu öne çıkaran diğer özelliklerden biridir.

Konaklama

Hollanda'nın Nijmegen kentinde farklı özel yurt imkanları, öğrenci evleri, hotel ya da hostel gibi konaklama opsiyonlarının yanı sıra öğrenciler, okulun sunduğu ücretli yurt imkanından da faydalanabilmektedirler.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO