Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Sahra Tekin

Sahra Tekin

YLSY bursunu ilk kazandığımda ve yurt dışındaki okullara başvuru işlemlerini araştırdığımda önümde aslında en az bursu kazanmak kadar zor bir yol olduğunu fark ettim. Bu yolu da ancak işinde profesyonelleşmiş yurt dışında eğitimlerini almış güvenilir kadrosu olan bir danışmanlık şirketi ile alabileceğimi biliyordum.

Danışmanlık şirketi seçimim sırasında benim için en önemli olan şeylerden biri de MEB bursiyeri olduğum için Türkiye’de halletmem gereken resmi işlemlere de hakim olan bir danışmanımın olmasıydı. Tüm bunlar birleşince küçük bir internet araştırması ile önüme EDUKAS çıktı. Biz Edukas’ta Subitay Bey ile çalıştık. Hem İngiltere’deki okullara olan hakimiyeti hem Türkiye’de bursiyerlerin halletmesi gereken işlemlerle ilgili sahip olduğu donanım ve tecrübesi ile bu zorlu süreçte bana çokça destek oldu.

Halledilmesi gereken işleri kendi işlemleriymiş gibi büyük bir özen, titizlik ve dakiklik içinde; yeri geldiğinde en sonuna kadar peşine düşerek tamamladı.

Pek çok danışmanlık ajansı ve pek çok danışman var. Ancak bunların pek çoğu işini belli saatler arasında, çoğunlukla eksikliklerle dolu olan bir planlamayla, MEB bursiyerliğinin yükümlülüklerini ve kapsamlarını bilmeden, okulların güncel durumunu takip etmeden yapıyorlar. Ancak Subitay Bey ile çalışırken; sizin MEB bursiyeri olduğunuzun farkında olan (zamanınızın değerini bilen, yapmak zorunda olduğunuz işlemlere aşina) okulların son anda yaptıkları ufak değişikliklerden bile haberdar olan, okullarla ilgili sürekli araştırma yapan ve zaman tablosunu danışmanlık verdiği kişilere göre ayarlayan disiplinli biri ile beraber bu işlemleri yaptığınızı hissediyorsunuz.

Özetle, yurt dışında eğitim almak isteniyorsa hızlı davranmak ve yurt dışındaki sisteme hakim olmak çok önemli. Danışmanlık hizmeti almak isteyen kişiler minimum sorunla, önemli noktaları kaçırmadan hızlı bir şekilde eğitimlerine başlamak istiyorlarsa EDUKAS onlar için doğru yer!

SEO