Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Saint Louis University

Genel Bakış

1818 yılında kurulan Saint Louis University , Amerika’nın en eski üniversitelerinden biridir. Üniversitenin temelleri akademik, etik, maneviyat ve sevgiye dayanır.

Missouri’de bulunan ana kampüsü ve İspanya’nın Madrid şehrinde hizmet veren ikinci kampüsü ile üniversite, dünya genelinde 78 ülkeden 12.000’in üzerinde öğrenciye ev sahipliği yapar. Üniversite Madrid kampüsü ile Avrupa’da kampüsü olan en eski Amerika üniversitesidir.

Ortalama sınıf mevcudunun 15 kişi olması dolayısıyla üniverisitede öğrenim gören öğrenciler bireyselleştirilmiş bir öğretim yaklaşımından faydalanır. Lisans ve lisansüstü çevrimiçi program seçeneklerinin yanı sıra 100’ü aşkın lisans programı ile Saint Louis University öğrencilere, tam akademik potansiyellerine erişme imkanı sunar. Üniversite, aynı zamanda İngilizce Dil Merkezi aracılığıyla uluslararası öğrencilere ve ESL (İkinci Dil Olarak İngilizce) öğrencilere ek destek imkânı sunar. Anadili İngilizce olmayan öğrenciler birebir yönlendirme ve grup atölyelerine ve dil ile ilgili her bir konuda destek için merkez personel kadrosuna erişim sağlayabilir.

Dünya Sıralaması

US News sıralamalarında Amerika’da 96. Sırada yer alan Saint Louis University, ülkenin en iyi üniversitelerinde %2’lik dilimde bulunur.

Ayrıca Lisans eğitiminde 26. sırada (U.S. News and World Report) yer alan üniversite, en iyi profesörlerin görev yaptığı ABD okulları listesinde 47. sırada bulunur.

Öne Çıkan Bölümler

Saint Louis University’nin bünyesindeki Tıp ve Hukuk Fakültesi en çok tercih edilen programlardır. Bunun yanında Uluslarası İşletme alanında da USNWR 2016 tarafından 15. seçilmiştir.

Kampüste Yaşam

Sanayinin merkezinde bulunan Saint Louis University, 286 dönümlük canlı Missouri kampüsü, sanayi, finans, sağlık, biyofen ve teknoloji alanları ile sıkı bağlantılara sahiptir. St. Louis’de bulunan Lambert Uluslararası Havalimanı’na kolay erişim imkânı mevcuttur. ABD’nin 7. en yenilikçi bölgesinde (Brookings Institute, 2019) bulunan konumu sayesinde öğrenciler kampüse çok yakın konumlarda staj ve araştırma imkânlarına sahip olur.

Burs ve Başvuru Şartları

Öğrenciler üniversitede, akademik başarı, liderlik yeteneği ve hizmet katılımını takdir amaçlı verilen çeşitli burslara erişebilir. Burslar birinci dönem verilip otomatik olarak her yıl yenilenir.

Bir lisans programına çevrimiçi başvurunun tamamlanmasının ardından öğrenciler otomatik olarak üstün başarı şartı arayan burslar için değerlendirmeye alınır.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO