Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Seneca College

Genel Bakış

1967 yılında kurulan Seneca College, hükümet tarafından finanse edilen Kanada’nın en büyük kolejidir. Toplam öğrenci sayısı 26.500 olan Seneca College, 111 ülkeden 4.700’den fazla uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Kanada'nın Toronto ve York bölgesinde toplamda 10 kampüse sahip olan Seneca College öğrencilere 150'den fazla program sunmaktadır. Bu programlar arasında 4 yıllık lisans programları, 1 yıllık lisansüstü programları ve 2 -3 yıllık iş hayatına yönelik diploma programları bulunmaktadır. Bu programların genellikle Eylül, Ocak ve Mayıs aylarında başlangıçları bulunmaktadır.

Seneca College “esnek ve ulaşılabilir eğitim” prensibini benimseyerek bünyesinde eğitim gören öğrencilerin okuldaki akademik eğitimi kadar iş hayatında da tecrübe kazanması gerektiğini savunmakta, bunu da ülkenin en büyük işverenleri ile işbirliğinde gerçekleştirmektedir.

Dünya Sıralaması

Öğrenci ve İşveren Memnuniyeti anketine göre Seneca College Toronto’nun bir numaralı koleji seçilmiştir.

Öne Çıkan Bölümler

Teknoloji, Bio Teknoloji, Pazarlama, Marka Yönetimi, Uluslararası İşletme, İş Analizi, Olay Yönetimi, Mühendislik, Turizm Otelcilik, Bilgisayar Bilimleri, Spa Yönetimi, Moda, Digital & Animasyon, Multimedia Seneca College’in dikkat çeken programları arasında yer almaktadır.

Kampüste Yaşam

Greater Toronto Arena boyunca uzanan kampüsleriyle Seneca’nın büyüklüğü ve çeşitliliği öğrencilerine teknolojik bilgisayarlarla çalışma, çeşitli sınıflarda ders görme imkanıyla birlikte alanında ilerlemiş iş verenlerle ortaklık kurma avantajı da sunmaktadır.

Seneca, öğrencilerini iyi analiz ederek onların değişen isteklerine cevap veren bir okuldur. Öğrencilerine kaliteli eğitim vermeyi politikası haline getiren Seneca, öğrencilerine en güncel ekipmanları, teknolojiyi ve eğitim yöntemlerini sunmaktadır.

Seneca öğrencilerine en elverişli öğrenim koşullarını sunabilmek için Newnham, King, Markham, Jane, The Newmarket, Yorkgate ve Keele olmak bir çok kampüse sahiptir.

Konaklama

Öğrenciler Newnham ve King kampüslerinde bulunan yurtlarda konaklayabilmektedir. Bu yurtların içinde buzdolabı, mikrodalga fırın ve banyo bulunan odaları ve oyun salonları, çalışma odaları, sosyal alanlar ve çamaşırhane imkanları vardır. Bunun dışında öğrenciler Keele Kampüs Rezidanslarında da konaklama imkanına da sahiplerdir.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO