Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Sheffield Hallam University

Genel Bakış

Sheffield Hallam Üniversitesi, İngiltere'nin kuzey bölgesinde Sheffield şehrinde yer alan bir modern üniversitedir. 1992 yılında üniversite statüsüne geçen ve bugünkü ismini alan okulun temelleri 1843 yılına kadar dayanır. Bünyesinde eğitim gören 30.000 öğrenci ile Birleşik Krallık’taki en büyük üniversitelerden biri olan Sheffield Hallam Üniversitesi’nde 4.000 kadar uluslararası öğrenci vardır.

Sheffield, İngiltere’deki en büyük 5. Şehridir ve üniversite, şehrin tam merkezinde yer alır. Şehrin 500.000’lik nüfusunun 60.000’i öğrenci olduğundan bir öğrenci için ihtiyaç duyulan her şeyin Sheffield’da bulunabileceği rahatlıkla söylenebilir.

Dünya Sıralaması

Üniversite, 2017 Times Üniversite Rehberinde 79. Sırada, 2017 Guardian Üniversite Rehberinde ise 86. Sırada yer almaktadır. Üniversite aynı zamanda öğrenci memnuniyeti anketlerinde yüksek puanlar almıştır. Sheffiled Hallam Üniversitesi uluslararası öğrenci desteği, konaklama maliyeti, istihdam ve kariyer desteği ile çalışırken para kazanma olanakları konularında birinci sıradadır.

Öne Çıkan Bölümler

Sheffield Hallam Üniversitesi İnşaat, Fizyoterapi, Sosyal Politika, Turizm ve Organizasyon, Malzeme Teknolojisi, Radyoterapi, Gıda Bilimi, Arazi ve Mülk Yönetimi alanlarında İngiltere’nin en iyi 20 okulu arasındadır. Bunların dışında Mimarlık ve Beslenme/Diyetisyenlik alanlarında da söz sahibi bir okuldur.

Kampüste Yaşam

Sheffield Hallam Üniversitesi’nin iki ana kampüsü bulunmaktadır: Şehir merkezindeki Şehir Kampüsü ve Ecclesall Road adlı öğrenci bölgesindeki Collegiate Kampüsü. Şehir kampüsü, tren ve otobüs istasyonlarına, mağazalara, kafelere, restoranlara, bankalara, tiyatro, müze ve galerilere yakındır. Collegiate Kampüsü ise şehir parkı, mağazalar, kafeler, restoranlar ve süpermarketlere kolay erişime sahiptir. Öğrencilerin büyük bir kısmı şehir merkezinden 20 dakika yürüme mesafesinde yer alan bu alanda konaklamayı tercih ederler.

Sheffield Hallam, öğrencilerin kullandığı tesislere sürekli yenilerini eklemektedir. İmkânlar arasında 24 saat açık kütüphaneler, öğrencilerin tasarladığı çalışma alanları ve öğrencilerin konu alanlarına göre gelecekteki çalışma alanlarında karşılaşacağı ekipmanlar bulunmaktadır.

Üniversite, bilişim tesislerine her yıl 4 milyon sterlinlik yatırım yapmaktadır. Kaliteli spor ve fitness tesisleri de öğrencilerin kullanımına açıktır.

Konaklama

Sheffield Hallam University, başvuran adaylara ilk yılında konaklama garantisi verir. Üniversitenin öğrenci yurtları, kampüse çok yakın konumlarda; bazıları 10 dakikadan kısa sürecek bir yürüme mesafesinde yer alır. Bu yurtlar oldukça modern olup konforlu, güvenli ve sağlıklı bir konaklama için bire birdir.

Burs ve Başvuru Şartları

Sheffield Hallam, harç ücreti ödeyen yabancı öğrenciler ve Birleşik Krallık asıllı olmayan öğrenciler için rekabetçi burslar sunmaktadır.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO