Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Southampton Solent University

Genel Bakış

Southampton Solent University, İngiltere’nin güney kıyısında dünyaca ünlü liman şehri Southampton'da bulunmaktadır ve Londra’ya 1 saat uzaklıktadır. 1984 yılında kurulmasına rağmen 2005 yılının Temmuz ayında üniversite statüsü kazanan okulun kökleri 1856 yılında kurulan Privat School of Art’a dayanmaktadır. Southampton’da kurulan ikinci üniversite olan Southampton Solent University, 1000’i uluslararası öğrenci olmak üzere toplamda 16.000 öğrenciye eğitim vermektedir.

Dünya Sıralaması

Southampton Solent, 2018 yılında The Times University Guide tarafından 100. Sırada, yine 2018 yılında The Guardian University Guide tarafından ise 103. Sırada gösterilmiştir. Üniversite ayrıca, 2013 yılında eğitim ve öğretim alanında, İngiliz Standartları Enstitüsü'nden (BSI Group) Kalite Güvencesi ödülünü almıştır.

Öne Çıkan Bölümler

Özellikle denizcilik programlarıyla öne çıkan üniversite, uluslararası denizcilik sektöründe bir güçlü bir üne sahiptir. Ayrıca kaptanlık eğitimlerinin ve sertifika eğitimlerinin verildiği “Warsash Maritime Academy"de Solent'in öne çıkan akademik kurumları arasındadır. Bunların dışında Bilgisayar ve Video Oyunları Dizaynı, Komedi Yazımı ve Performansı ile El Sanatı Tasarımı gibi alışılmışın dışında dersler sunan üniversite bu konularda da oldukça iyidir.

Kampüste Yaşam

Southampton şehir merkezinde yer alan bu üniversite, öğrencilerine canlı bir sosyal yaşam sunmaktadır. 2008-2018 yılları arasında 70 milyon GBP yatırım yapılan kampüste öğrencilere bütün olanakları sunulmuştur. Kütüphane, yemekhane, ücretsiz internet erişimi, su sporları kursu, futbol sahası, 2011 yılında açılan 5 katlı spor tesisi bunlardan bazılarıdır. Ayrıca kampüs içinde 3 tane de bar bulunmaktadır. Southampton'un bulunduğu İngiliz güney sahili, İngiltere'deki genel hava durumuna göre en sıcak iklimlerden biridir.

Konaklama

Üniversite 2300'den fazla tek kişilik odaya sahiptir. Kişisel lavabosu olan 1000 tane suit oda bulunmaktadır. Konutlar, kampüse yürüme mesafesindedir ve ortalama 8 öğrenci bir mutfağı kullanmaktadır.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO