Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Ridley College

1889 yılından bu yana hizmet veren Ridley College %35 oranında uluslararası öğrenciye sahip özel bir yatılı okuldur. Ontario’da St.Catharines şehrinde bulunan okul Kanada’daki en eski özel okullardan biridir.

‘Bahçeler Şehri’ lakabını taşıyan St. Catharines, geniş park ve bahçeleriyle ünlüdür. Amerika sınırı, Niagara Şelaleleri ve Toronto arasında bulunan şehir, 400.000’e yakın bir nüfusa sahiptir. Kanada geneline göre oldukça ılıman bir iklime sahip olan şehirde yazlar en çok 25-30˚C, az yağışlı ve genelde açık havalı geçmekte, kışlar ise az kar yağışlı geçerken nadiren -10˚C’in altına inmektedir.

Üniversitelere giriş ve akademik başarıların yanında öğrencilerinin kendilerini her alanda geliştirebilmesi ve bütün potansiyellerini ortaya çıkarabilmeleri okulun en büyük felsefesidir. Okulda standart lise eğitiminin yanında International Baccalaureate (IB) programı da bulunur. IB Programı dahilinde Sanat, Bilim, Matematik, Yabancı dil gibi altı ana başlıkta 22 ders seçeneği sunulmaktadır. Aynı zamanda Ridley College öğrencileri IB Programı’nı başarıyla bitirdiği takdirde OSSD adında Kanada’da geçerliliği olan Ontario Lise Eğitim Diplomasınında sahibi olurlar.

Bir sınıfta ortalama 17 öğrenci bulunur ve üniforma zorunluluğu bulunmaktadır. Konaklama seçeneği olarak 350 kişi kapasiteli 10 adet öğrenci yurdu bulunur.

Ridley, öğrencilerine, pek çok spor, toplumsal hizmet ve liderlik faaliyetlerine katılımı teşvik etmekte ve bunun için zemin hazırlar. Öğrenciler eğitim süresince okul dışı aktiviteler, toplum hizmeti, kişisel gelişim ve atletizm alanlarında; girişim, proje ve başarıya odaklanan Duke of Edinburgh’s Award programına katılıp, uluslararası geçerliliği olan bir belge elde edinebilmektedirler.

Ayrıca üniversite yerleştirmelerinde oldukça başarılı olan Ridley College mezunları Kanada, Amerika ve dünya çapında bir çok ülkeden dünyaca ünlü üniversitelerden kabul almaktadır.

SEO