Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Suffolk Univeristy

Genel Bakış

Suffolk University 1906 yılında Massachusetss eyaletinin Boston şehrinde kurulmuş özel bir araştırma üniversitesidir. Boston şehrinin kalbinde güzel Beacon Hill’de kurulan üniversite kampüsü tam bir şehir üniversitesidir. Üniversite yaklaşık 60 lisans programı ve 30 yüksek lisans programı ile öğrencilerine eğitim sunmaktadır. 1450 civarı uluslararası öğrencisi bulunan üniversitenin toplam öğrenci nüfusu 7600 civarındadır.

Öğrenci merkezli ve deneyimsel öğrenmeye vurgu yapan Suffolk, öğrencilere eğitimlerinin erken dönemlerinde saha çalışması ve araştırma fırsatları sunmaktadır.

Dünya Sıralaması

Amerika Üniversiteleri arasında en iyilerden olan Suffolk Üniversitesi, Princeton Review tarafından en iyi 371 üniversite arasında değerlendirilirken 2009 yılında US News World Report’un raporuna göre Ulusal Üniversiteler arasında ise en iyi 177. Üniversite olarak yerini almıştır.

Öne Çıkan Bölümler

Hukuk alanında öne çıkan üniversite, uzmanlık programlarının tamamı üç yıl üst üste US News En İyi 20 listesinde yer alan tek Amerikan hukuk fakültesi’ne sahiptir.

Ayrıca Tıp, İşletme, Sosyal Bilimler, Sanat ve Tasarım ve Mimarlık alanlarında da önde gelen üniversitelerden biridir.

Kampüste Yaşam

Suffolk University‘nin şehir kampüsü, akademik binaları ve öğrenci yurtları birbirine çok yakın mesafededir. Tesislerinde son teknoloji derslikler ve laboratuarlarla dolu bir akademik binası, spor komplekleri ,oyun sahaları, sanat ve tasarım dalları için dizayn edilmiş derslikler bulunmaktadır.

Buna ek olarak, Suffolk'un hareketli kampüs konumu, Massachusetts Devlet Binası, Boston Belediye Sarayı, birinci sınıf hastaneler, finansal hizmetler firmaları, önde gelen medya kuruluşları, ünlü kültür kurumları ve sanat müzelerinden sadece birkaç adım uzaklıkta olup hepsi size sayısız kariyer ve yaşamı değiştiren fırsatlar.

Konaklama

Suffolk University öğrencilerinin kampüs içinde konaklayabilecekleri Athena Hall, üniversitede öğrenim gören öğrenciler için idealdir. Kampüs dışı konaklama ise, birlikte yaşamak isteyen gruplara, bütçesine uygun yer arayanlara veya daha bağımsız bir yaşam arayanlar için uygundur.

Burs ve Başvuru Şartları

Uluslararası öğrenciler Suffolk University‘e kabul edildikleri anda otomatik olarak üstün başarı yardımına kabul edilmiş olurlar. Burs imkanı için genelde geçmişteki akademik başarıları, iş deneyimleri, standartlaştırılmış test puanları ve programa uygunlukları esas alınır.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO