Surrey Üniversitesi

Uk'de İlk 20

1500+ Bölüm

Uluslarası Üstünlük

Burs İmkanı

Neden Surrey Üniversitesi?

University of Surrey, 1966 yılında kurulmuş olup köklü bir akademik geçmişe sahip bir araştırma üniversitesidir. Başlangıçta sadece bilim ve teknoloji alanlarında eğitim veren üniversite, zamanla geniş bir disiplin yelpazesiyle tanınmış bir eğitim kurumu haline gelmiştir. Surrey Üniversitesi, araştırma odaklı yaklaşımı ve endüstri ile güçlü bağlantıları aracılığı ile özellikle mühendislik, iletişim bilimi, işletme, sağlık ve sosyal bilimler alanlarında uluslararası saygınlık kazanmıştır. Surrey Üniversitesi, öğrencilerinin her seviyede başarılı olmaları ve zengin bir öğrenme deneyimi yaşamaları için gereken koşulları yaratmayı amaçlayan bir misyona sahiptir. Öğrencilere işverenler tarafından değer verilen eleştirel, analitik, yaratıcı, dijital ve pratik yetenekler kazandırırken aynı zamanda sürdürülebilir bir geleceği şekillendirecek profesyonel başarılar için temel oluşturmaktadır. Surrey Üniversitesi, öğrencilerinin düşünsel ve sosyal açıdan farklı bakış açıları sunarak topluma gerçek bir etki yapacak nitelikli mezunlar olmalarını hedefler.

 

University of Surrey, Londra’nın güneybatısında yer alan, tarihi ve doğal güzellikleri ile ünlü şirin bir şehir olan Guildford şehrinde yer alır. Öğrenciler için hem şehir hayatının, hem de doğal güzelliklerin tadını çıkarma fırsatı sunan bu şehir, tren ile Londra’ya yaklaşık 35 dakika uzaklıktadır. Londra’nın sunduğu geniş kültürel imkanlara da kolaylıkla erişim imkanı sağlaması da öğrenciler için avantajlı bir konumdadır. Guildford şehrindeki öğrenci yaşamı ise canlı ve dinamiktir. Şehir merkezi tarihi binaları, çeşitli mağazaları, restoranları ve kafeleri ile öğrencilere eğlenceli bir sosyal deneyim sunar. Ayrıca, manzara harikaları ile dolu Surrey Hills Natural Landscapes doğal alanları, piknik, yürüyüş ve bisiklet aktiviteleri gibi açık hava etkinlikleri için mükemmel bir ortam sunar. Özet olarak Guildford, üniversite öğrencileri için dinamik bir yaşam tarzı ve çeşitli aktiviteler sunan keyifli bir şehirdir.

Surrey Üniversitesi Sıralamaları

Surrey Üniversitesi, 1500’ü aşkın üniversitenin yer aldığı QS World University Rankings 2024 sıralamalarında dünyada 244. sırada yer almaktadır. Complete University Guide 2025 sıralamalarında ise, Birleşik Krallık’ta 12. sırada yer almıştır.

 

University of Surrey’nin yürüttüğü araştırmalar, 2021 yılında açıklanan son Research Excellence Framework (REF) değerlendirmelerinde %41 oranında “dünya-öncüsü” ve “uluslarası üstünlük” ünvanlarına layık görülerek araştırma alanındaki kalitesi Birleşik Krallık’taki ilk 20 üniversite arasında yer almaktadır. Üniversitenin öğretim kalitesi ise Teaching Excellence Framework (TEF) çerçevesinde ise altın ödüle sahiptir.

Surrey Üniversitesi Kampüs Bilgileri

Bir kampüs üniversitesi olan University of Surrey’nin modern ve geniş kampüsü, öğrencilere hem akademik hem de sosyal anlamda zengin bir deneyim sunmaktadır. Öğrenciler, çağdaş dersliklerde ve laboratuvarlarda öğrenim görme fırsatlarına sahiptirler. Kampüsteki kütüphane ve araştırma merkezleri öğrenciler için donanımlı bir bilgi ve araştırma altyapısı oluşturmuştur. Öte yandan, kampüsün simgesi haline gelmiş olan 5G İnovasyon Merkezi gibi özel amaçlı binalar ile ileri düzeyde iletişim teknolojileri üzerine çalışma fırsatına olanak tanır.

 

Kampüsün merkezinde yer alan ve görsel cazibesi ile ilgi çeken Guildford Katedrali, tarihi bir simge olarak ziyaretçilerine ilham verir. Ayrıca, kampüs genelinde bulunan yeşil alanlar ve bahçeler, öğrenciler için mükemmel bir dinlenme ortamı sunar ve açık hava aktivitelerine olanak tanır. Kültürel ve sanatsal etkinliklere de ev sahipliği yapan kampüs tiyatrosu ve sanat galerisi ile öğrencilere çeşitli kültürel deneyimler sunmaktadır. Aynı zamanda, hem kampüs içerisinde, hem de yakınlarında, pek çok kafe ve restoranlar bulunur. Bunların yanı sıra, öğrenciler üniversite bünyesinde bulunan spor tesisleri ve açık hava spor alanlarından da faydalanabilmektedirler.

Surrey Üniversitesi Ünlü Mezunları

University of Surrey, bugüne dek çeşitli alanlarda başarıya imza atmış pek çok mezun yetiştirmiştir. 20. yüzyılın en etkili ikinci otomobili seçilen Mini’yi tasarlayan otomobil tasarımcısı Alec Issigonis, teknoloji ve etkileşimin sosyal çıkarımları üzerine çalışan yayıncı akademisyen Aleks Krotoski, ve İngiltere’nin ilk kadın fizik profesörü olan nükleer fizikçi Daphne Jackson dünyaca tanınan Surrey Üniversitesi mezunları arasındadır.

Surrey Üniversitesi

Alec Issigonis

Sir Alexander Arnold Constantine Issigonis CBE FRS RDI, İngiliz-Yunan otomotiv tasarımcısıydı. 1959'da British Motor Corporation tarafından piyasaya sürülen Mini'yi tasarladı ve 1999'da 20. yüzyılın en etkili ikinci otomobili seçildi.

Biyografi Sayfası
Surrey Üniversitesi

Aleks Krotoski

Aleksandra Krystyna Theresa Krotoski, Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan ve teknoloji ve etkileşimin sosyal yönleri hakkında yazan ve yayın yapan bir yayıncı, gazeteci ve sosyal psikologdur. Halen BBC Radio 4'te yayınlanan The Digital Human programını sunmaktadır.

Biyografi Sayfası
Surrey Üniversitesi

Daphne Jackson

Daphne Frances Jackson OBE bir İngiliz nükleer fizikçiydi. 1971'de İngiltere'nin ilk kadın fizik profesörü oldu. 1991'deki ölümünden sonra bıraktığı miras, Daphne Jackson Trust'ın kurulmasını sağladı.

Biyografi Sayfası

Surrey Üniversitesi Kabul ve Başvuru Şartları

İngiltere’de lisans eğitimleri 3 yıl, yüksek lisans eğitimleri ise 1 yıl sürmektedir. Öğrenci vizesi dahilinde öğrencilerin haftalık 20 saat çalışma izni bulunmaktadır.

Diploma

Var ise Türk Lise Diploması. Eğer varsa International Baccalaureate (IB) veya A-Level Diploması (eğer yoksa EDUKAS danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz)

İngilizce

İngilizce Yeterlilik Belgesi (Uluslararası geçerliliği olan IELTS UKVI, TOEFL sınavlarından yeterli puana sahip olmak gerekir)

Pasaport

Pasaport

Transkript

Transkript (Transktriptler İngilizce olmalıdır, EDUKAS ekibi ücretsiz çeviri hizmeti sunmaktadır)

Cv

Cv

Niyet Mektubu & Referans Mektubu

--

Surrey Üniversitesi Dönem Başlangıç Tarihleri ve Program Süreleri

University of Surrey Foundation Year

Program süresi en az 2 dönemdir ve Foundation yılı başlangıçları Eylül, Kasım veya Ocak aylarında gerçekleşir. İngilizce seviyenizi ve akademik becerilerinizi geliştirmek için tasarlanmış bir üniversite hazırlık programıdır, lisans eğitimine geçiş yapmanıza yardımcı olacaktır. 

Eğer lisans eğitimine direkt geçiş için kabul şartlarını sağlayamadı iseniz, University of Surrey’nin sunduğu Foundation Year programında başarılı olduğunuz takdirde bir sonraki sene garanti olarak lisans programınızın ilk senesine başlangıç yapma fırsatına sahip olursunuz. 

University of Surrey International Foundation Year
2024/2025
Business, Economics, Law & Social Sciences
£18,500
Computing, Engineering & Physical Sciences
£19,250
Life Sciences
£19,250

University of Surrey International Year One

Program süresi 2 dönemdir ve International Year One programı başlangıçları Eylül, Kasım veya Ocak aylarında gerçekleşir. İngilizce seviyenizi ve akademik becerilerinizi geliştirmek için tasarlanmış bir üniversite hazırlık programıdır ve lisans eğitiminize geçiş yapmanıza destek olacaktır. International Year One programlarında başarılı olduğunuz takdirde, lisans programınızın ikinci senesine doğrudan geçiş yapma fırsatına sahip olursunuz.

University of Surrey International Year One
2024/2025
International Hospitality and Tourism Management
£19,250

University of Surrey Lisans Programları

Program süresi en az 6 dönem, senede 2 dönemdir. Lisans programları Eylül ayında başlar.

University of Surrey Pre-Masters

Program süresi İngilizce seviyenize bağlı olarak 1 veya 2 dönemdir. Pre-Masters programlarının başlangıçları Eylül, Kasım, Ocak veya Mart aylarında gerçekleşir. İngilizce seviyenizi ve akademik becerilerinizi geliştirmek için tasarlanmış bir üniversite hazırlık programıdır, yüksek lisans eğitiminize geçiş yapmanıza yardımcı olacaktır.

University of Surrey Pre-Masters
Program Süresi
2024/2025
Management, Finance, Hospitality and Tourism
1 Dönem
£14,750
Management, Finance, Hospitality and Tourism
2 Dönem
£19,750
Engineering
1 dönem
£14,750
Engineering
2 dönem
£19,750
Health and Medical Sciences
1 dönem
£14,750
Health and Medical Sciences
2 dönem
£19,750

University of Surrey Yüksek Lisans Programları

Program süresi en az 1 akademik senedir ve 3 dönemden oluşur. Yüksek lisans programları, katılacağınız programa bağlı olarak Eylül veya Şubat aylarında başlar. 

University of Surrey Pre-Sessional English Courses

Başvurduğunuz bölümden kabul aldıktan sonra, İngilizce seviyenize bağlı olarak 5 ile 21 hafta aralığında süren Pre-Sessional English kurslarına katılabilirsiniz. Bu kurslar akademik İngilizce’nizi geliştirmek için tasarlanmıştır ve başlangıç tarihleri katıldığınız programın süresine göre değişkenlik göstermektedir.

Presessional English Courses
Başlangıç Tarihi
2024/2025
Pre-Sessional English Language 5 weeks (PS5)
26 Temmuz 2024
£2,200
Pre-Sessional English Language 8 weeks (PS8)
5 Temmuz 2024
£3,500
EngineeringPre-Sessional English Language 11 weeks (PS11)
14 Haziran 2024
£5,000
Pre-Sessional English Language 21 weeks (PS21)
To be confirmed
To be confirmed

EDUKAS

"İngiltere'deki Eğitim Hayallerinizi Gerçekleştirmenize Yardımcı Oluyoruz."

01

Üniversite Araştırması

Doğru Üniversiteyi Bulmak İçin Rehberiniz. Size en uygun üniversiteyi keşfetmek ve eğitim hedeflerinizi gerçeğe dönüştürmek için buradayız

02

Belge Hazırlama Desteği

İngiltere eğitimi için gerekli olan başvuru belgelerinizi profesyonel rehberlikle hazırlayın. Size gereken adımları atmanıza yardımcı oluyoruz

03

Başvuru ve Kabul Süreci

İngiltere’de eğitim almak için gereken tüm adımları doğru bir şekilde atmanıza yardımcı oluyoruz. Başvurunuzdan kabul mektubunuza kadar sizinle adım adım ilerliyoruz

04

Konaklama Ayarlanması

İngiltere’de öğrenim görürken konaklamanızı rahatlıkla sağlamak için yanınızdayız. Size en uygun konaklama seçeneklerini organize etmek için buradayız

05

Vize Desteği

İngiltere’de eğitim almanız için gereken vize işlemlerinde size profesyonel rehberlik sunuyor ve sorunsuz bir başvuru sürecine yardımcı oluyoruz

Surrey Üniversitesi Bursları

International Excellence Award

Eğitim Seviyesi: Lisans

Son Başvuru Tarihi: 30 Nisan 2024

Başvuru aşamasında üstün akademik performans gösteren uluslararası öğrenciler için tasarlanmış, £5,000 değerinde burs imkanı.

 

International Excellence Award 

Eğitim Seviyesi: Yüksek Lisans

Son Başvuru Tarihi:

Başvuru aşamasında üstün akademik performans gösteren uluslararası öğrenciler için tasarlanmış, £5,000 değerinde burs imkanı.

 

Surrey MBA Scholarship

Eğitim Seviyesi: MBA

Son Başvuru Tarihi: 16 Eylül 2024 (Full-time MBA), 1 Kasım 2024 (Executive MBA)

MBA programlarına katılacak öğrenciler için, MBA eğitim ücretini %10 ile %50 oranında karşılamak üzere tasarlanmış burs imkanı.

Surrey Üniversitesi Yaşam Masrafları

Guildford şehrinde yaşam maliyetleri konaklanan yer ve konuma göre değişebilmektedir. Paylaşımlı bir evin kira ücreti faturalar hariç ortalama olarak £650 – £850 arasındadır ve öğrenciler tarafından en çok tercih edilen konaklama türüdür. Stüdyo dairelerin fiyatı ise ortalama olarak £1100 civarındadır. Yaşam giderleriniz de eklendiğinde aylık ortalama olarak 1080£ civarında bütçeniz olması gerekmektedir.

Öğrenci Yaşam ve Konaklama Masrafları

Harcama Türü
Haftalık Maliyet
Akademik Sene için Maliyet (42 Hafta)
Kampüste konaklama
£99 - £258 arasında değişmektedir
£4,158 - £10,836 arasında değişmektedir
Kampüs dışı konaklama
£110 - £187,5 arasında değişmektedir
£4,620 - £7,875 arasında değişmektedir.
Yemek
£60
£2,520
Kişisel bakım
£7
£294
Çamaşır
£7
£294
Kitaplar ve ders materyalleri
£18
£756
Ulaşım
£25
£1,050
Sosyal aktivite ve üyelikler
£50
£2,100
Giyim
£10
£420
Cep telefonu hattı
£2
£84
Internet
£5
£210
TOPLAM
£283 - £442 arasında değişmektedir
£11,886 - £18,564 arasında değişmektedir

Surrey Üniversitesi Öğrenci Vizesi

Birleşik Krallık’ta okumak için Öğrenci vizesine (Student Visa) başvurmanız gerekmektedir. Tüm başvuru süreçlerinde EDUKAS olarak yanınızdayız.

Cas Mektubu

Üniversiteler öğrencilere CAS isimli kabul mektuplarını vize sürecinde kullanmaları için gönderirler. CAS mektubunuzu EDUKAS danışmanınız aracılığı ile okuldan talep edebilirsiniz

Banka Hesap Dökümü

Vize görüşmesi randevu tarihinizden önce bankanızda 28 ardışık gün boyunca okul + konaklama ücretinin vadesiz hesabınızda veya sponsorunuzun vadesiz hesabında durması gerekir. Londra için konaklama maliyeti 12,007 GBP, Londra dışı için ise 9,207 GBP olarak vize departmanı tarafından belirlenmiştir) Net miktarı vize aşaması geldiğinde danışmanınızdan öğrenebilirsiniz

Pasaport

----

Nüfus Kayıt Örneği

---

Diploma & Transkript

---

18 yaş altında olan öğrenciler için muvafakatname

Sponsorluk Mektubu

---

Edukas Yanınızda

Vize için gerekli belgelerin çevirisi ve formların doldurulması EDUKAS danışmanınızın desteği ile yapılacaktır.
Vizeniz için gereken farklı bir evrak olması durumunda danışmanınız sizi bilgilendirecektir.

Birleşik Krallık'ta ne kadar süre kalabilirsiniz?

Kalacağınız süre eğitim göreceğiniz programın uzunluğuna bağlıdır. 

Birleşik Krallık'a ne zaman seyahat edebilirsiniz?

– Programınız 6 ay veya daha kısa sürüyorsa 1 hafta kadar

– Programınız 6 aydan uzun sürüyorsa 1 aya kadar

önceden Birleşik Krallık’a giriş yapabilirsiniz.

Birleşik Krallık'ta Sağlık Hizmeti Ek Ücreti

Ayrıca vize başvurunuzun bir parçası olarak ‘’Sağlık Bakım Ücreti’’ni de ödemeniz gerekecektir. Ödeyeceğiniz tutar vizenizin süresine bağlıdır.

Birleşik Krallık'ta Okurken Çalışma İzni

– Birleşik Krallık Hükümeti, öğrenci vizesi ile eğitim alan uluslararası öğrencilere çalışma izni verir. Okurken aynı zamanda çalışma imkanına da sahip olabilirsiniz. 

– Lisans veya lisans üstü eğitim döneminde haftada 20 saat yarı zamanlı, tatillerde ise tam zamanlı çalışma izni hakkına sahip olursunuz.

Sık Sorulan Sorular

 • Surrey Üniversitesi'nin tarihçesi ve kuruluşu hakkında bilgi nedir?

  University of Surrey’nin kökenleri, 1891 yılında Londra’da bilim ve teknoloji alanlarında faaliyet gösteren Battersea Polythecnic Enstitüsü’ne dayanmaktadır. 1966 yılında resmi olarak üniversite statüsüne kavuşmakla beraber University of Surrey ismini alan kurum, özellikle mühendislik, işletme, sağlık ve biyolojik bilimler gibi alanlarda yaptığı önemli katkılarla öne çıkmıştır. Araştırma odaklı yaklaşımı ve endüstri ile güçlü işbirlikleri aracılığı ile, Surrey Üniversitesi, günümüzde öğrencilerine donanımlı akademik imkanlar sunmaktadır.

 • Konaklama seçenekleri ve yurt olanakları nelerdir?

  Surrey Üniversitesi kampüsünde öğrenciler için farklı bütçelerde ve farklı seçeneklerde çeşitli konaklama seçenekleri bulunur. Üniversitenin öğrenci yurtlarında konaklama fiyatları haftalık £79 - £296 arasında değişmektedir. Öğrenciler tek veya çift kişilik odalarda ortak paylaşımlı mutfak ve paylaşımlı banyolu yurtlar, tek kişilik odalarda özel banyolu ve ortak paylaşımlı mutfaklı yurtlar, tek kişilik vey çift kişilik stüdyo daireler arasından seçim yapabilirler. Önceden seçtiğiniz takdirde tek-cinsiyetli yurtlarda konaklama fırsatınız da mevcuttur.

 • Öğrencilere sunulan sosyal etkinlik ve kulüp olanakları nelerdir?

  University of Surrey Öğrenci Birliği (Students' Union) bünyesinde faaliyet gösteren çok sayıda kulüp ve topluluk, öğrencilerin ilgi alanlarına göre aktif olabilecekleri ve yeni beceriler kazanabilecekleri fırsatlar sunmaktadır. Spor kulüplerinden sanat ve kültür topluluklarına, akademik ve kariyer odaklı gruplardan hobi kulüplerine kadar çeşitlilik gösteren bu topluluklar, öğrencilere sosyal bağlar kurma ve kişisel gelişimlerini destekleme imkanı sağlar. Bunların yanı sıra, üniversite yıl boyunca düzenlediği festivaller, konserler, film gösterimleri ve spor etkinlikleri gibi çeşitli faaliyetlerle birlikte kültürel etkileşimi arttırmaktadır. Üniversitenin kampüs içerisinde düzenlediği kariyer fuarları, seminer ve atölye çalışmaları gibi etkinlikler ile de öğrencilerin profesyonel ağlarını genişletmelerine ve üniversite deneyimlerini zenginleştirmelerine katkıda bulunmaktadır.

 • Mezuniyet sonrası kariyer olanakları ve iş bulma imkanları hakkında bilgi alabilir miyim?

  Surrey Üniversitesi, öğrencilerin mezuniyet sonrasında kariyerlerine donanımlı bir şekilde adım atmaları için çeşitli imkanlar sağlamaktadır. Öğrenciler iş deneyimi programları, sektörel projeler ve endüstri bağlantıları aracılığıyla iş dünyasını yakından tanıma fırsatı bulurlar. Surrey Üniversitesi ayrıca kariyer danışmanlığı hizmetleri sunarak öğrencilerin kariyer hedeflerine uygun yollar belirlemelerine ve başarılı bir iş yaşamı için hazırlanmalarına yardımcı olur. Bunun yanı sıra, geniş bir mezun ağına sahip olmakla beraber, öğrenciler, kariyerlerini şekillendirmek ve profesyonel ağlarını genişletmek için önemli fırsatlar elde etmiş olurlar.

 • Üniversite kampüsü ve yaşamı nasıldır?

  Modern ve geniş imkanları ile öne çıkan University of Surrey kampüsü, yemyeşil alanları ve yürüyüş yolları ile öğrencilere doğayla iç içe, konforlu ve dinamik bir yaşam sunar. Modern eğitim tesisleri, laboratuvarlar, araştırma merkezleri, kütüphaneler ve spor merkezleri gibi donanımları ile öğrencilerin hem akademik ve hem de sosyal ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Çeşitli konaklama seçeneklerini de içinde barındıran kampüs, güvenli ve topluluk hissi veren bir ortam yaratarak öğrencilerin yaşam standartlarını destekler. Kampüste bulunan restoranlar, kafeler ve alışveriş olanakları, öğrencilerin günlük ihtiyaçlarına kolaylıkla erişimine imkan ağlar.

× Whatsapp