Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Sussex University

Genel Bakış

1961 yılında kurulan Sussex Üniversitesi, oldukça canlı bir sahil kenti olan Brighton yakınlarındaki Doğu Sussex’te yer almaktadır ve South Downs Ulusal Parkı ile çevrilidir. Birleşik Krallık'ta en çekici yer olarak kabul edilen kampüs, mimar Sir Basil Spence tarafından tasarlanmıştır. Denizli Londra olarak bilinen Brighton, çok sayıda galeri, tiyatro ve sinema salonlarının yanı sıra kişi başına düşen restoran sayısına göre Londra'dan sonra en yoğun şehirdir.

Okul yenilikçi eğitim metotları, araştırmaya verdiği önem ile uluslararası alanda ünlüdür.

500’ten fazla lisans ve yüksek lisans programının sunulduğu okul bulunduğu bölgeye olan ekonomik, sosyal ve kültürel katkısı ile de tanınmaktadır.

Üniversite bünyesinde, %65’i Birleşik Krallık öğrencilerinden, %35’i uluslararası öğrencilerden oluşan, yaklaşık beşte biri lisansüstü öğrencisi olan 18.510 öğrenci barınmaktadır.

Dünya Sıralaması

Sussex Üniversitesi’nin dünya çapında muazzam bir akademik şöhreti vardır. Times Higher Education (THE) World Impact Rankings 2021’e göre University of Sussex, dünyada 41. sırada yer almaktadır.

Öne Çıkan Bölümler

Times Higher Education World University Rankings 2022’ye göre, İşletme ve Ekonomi alanında İngiltere’de 13. Ve dünyada ilk 100’ün içindedir. Ayrıca, QS World Rankings’e göre Medya ve İletişim bölümü de ilk 100 Üniversitenin içindedir. Bunlara ek olarak,  Antropoloji Bölümü, Complete University Guide 2019’a göre 7. Sıradadır.

Kampüste Yaşam

Üniversite yakın zamanda, ana kampüsünü geliştirmek için 100 milyon sterlinlik büyük bir yatırım gerçekleştirmiş ve artan öğrenci nüfusuna uygun şekilde geliştirilmiş yeni tesisler inşa edilmiştir.

Sussex kampüsü yıl boyunca devam eden spor ve sosyal aktiviteleri ile öğrencilere canlı bir üniversite hayatı sunmakta, Brighton merkezine yakınlığı ise öğrencilere Londra’dan sonra İngiltere’nin sosyal açıdan en zengin şehirlerinden birinde üniversite eğitimi alma fırsatı vermektedir.

Öğrenci birliği binası olan Falmer House’da sürekli etkinlikler düzenlenir. Öğrenciler Brighton’daki sayısız gece klübü, trendi publar veya kafeleri de tercih edebilirler.

Konaklama

Sussex Üniversitesi, ilk öğrenim yılı boyunca tüm uluslararası öğrencilere konaklama garantisi verir. Şu anda mevcut olan 5,500 odanın çoğu kampüste, bazı öğrenci evleriyse Brighton'da bulunmaktadır. Tüm konaklama birimleri yemeksizdir. Odaların çoğu özel banyoludur, paylaşımlı odalar da mevcuttur. Kampüs dışı konaklama bölgelerine düzenli olarak otobüs seferleri yapılır.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO