Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Tilburg University

Genel Bakış

Tilburg Üniversitesi 1927 yılında 13 öğretim görevlisi 28 ekonomi öğrencisiyle enstitü olarak eğitime başlamış, 1986’dan bu yana da üniversite olarak eğitim vermeye devam etmektedir. Okul, 13.000’den fazla öğrenciye; 22 lisans 49 yüksek lisans olmak üzere toplamda 71 programda eğitim vermektedir.

Öğrencilerinin ’si Hollanda dışından olan üniversitenin eğitim dili İngilizce, Felemenkçe ve Almanca’dır ve akademik takvim Bahar ve Güz dönemlerinden oluşmaktadır.

Dünya Sıralaması

2019 yılı Times Higher Education World University Rankings sıralamalarında 195 , QS World Rankings sıralamalarında 319. Sıralarda bulunan üniversite, bölüm bazlı değerlendirmelerde ise Dünya genelinde Hukuk bölümünde 36, Ekonomi ve İşletme 21, Muhasebe ve Finans 51. Sıralarda yer almıştır.

Öne Çıkan Bölümler

Avrupa’da, İşletme, Ekonomi ve Hukuk alanında en iyisi olarak kabul edilen Tilburg University, Beşeri Bilimler, Dijital Bilimler ve sosyal bilimler konusunda da uzmandır. Ayrıca, tüm işletme programları, dünya genelindeki işletme okulları için en yüksek başarı standardı olan AACSB tarafından akredite edilmiştir.

Kampüste Yaşam

Öğrencilerin kampüste keyifli ve faydalı vakit geçirmesi, üniversitenin temel amaçlarından bir tanesi olması nedeniyle, Tilburg şehrinde kurulu kampüs öğrencilerin tüm yaşam, eğlence ve akademik ihtiyaçlarını karşılayabilecek niteliktedir. Amsterdam ve Rotterdam'a kıyasla nispeten küçük bir şehir olan Tilburg, mükemmel bir çalışma ortamı ve daha düşük bir yaşam maliyeti sunuyor.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO