Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Braemar College

Kanada’nın önde gelen özel okullarından biri olan Braemer College, Toronto şehir merkezinde bulunmaktadır. 1995 yılında eğitim vermeye başlayan okul, öğrencilerin üniversite hayatı öncesi gerekli yeteneklerini geliştirmek için kurulmuştur. Braemer, özel bir eğitim kurumu olmakla beraber, sunduğu tüm programlar Ontario Eğitim Bakanlığı tarafından tanınmaktadır. Okul tüm öğrencilerine Kuzey Amerika ve hatta Amerika ve İngiltere'deki üniversitelere yerleşim için destek sağlamaktadır.

Okulun sınıfları, ortalama 15 öğrencinin eğitim aldığı ve sıkıcı sınıflar yerine öğrencileri motive edecek şekilde hazırlanmış dersliklerden oluşur. Ayrıca sınıflarda sosyal hayatta öğrencilere yol gösterecek insanlara saygı başlığı altında bir düzen oluşturulmuştur.

Okulun Rehberlik Hizmeti, öğrencilerle sürekli ilgilenmekte ve gelecek için yol gösterici olmaktadır. Dönem sistemi olarak harika bir yapıya sahip olan Braemar College, öğrencilerine başka bir yerde bulamayacakları eşsiz bir seçenek sunmaktadır. Okul sene içerisinde 5 alım periyoduna sahiptir. Bu da; öğrencilerin her sene 5 farklı tarihte eğitime başlayabilecekleri ve mezun olabilecekleri anlamına gelmektedir. Her sömestr okulda 9 haftadır ve öğrenciler her sömestrda iki derse yoğunlaşmaktadır.

Son 10 yılın verilerine göre okuldan mezun olan öğrencilerin ortalama %42’si University of Toronto’da, %80’e yakın kısmı da Kanada’da diğer üniversitelerde eğitim hayatlarına devam etmektedirler.

Okulda 30 farklı ülkeden yaklaşık 300 öğrenci eğitim görmekte olup, öğrenci çeşitliliği oldukça yüksektir. Okuldaki öğrencilerin %90’lık kısmı uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır.

Okulda üniforma yoktur. Sayısız sosyal kulüp ve organizasyonla öğrencilere ders dışı zamanlarında farklı etkinliklerde bulunma, hokey, dans, yüzme, müzik ve satranç gibi hobi ve ilgi alanlarına yönelme fırsatı tanınır.

Okula girebilmek için herhangi bir İngilizce seviyesi kriteri bulunmamaktadır. İngilizce seviyesi yeterli olmayan öğrencilere ise son derece güçlü bir hazırlık programı sunulmaktadır.

Okul öğrencilere aile konaklaması imkanı tanımaktadır. Büyük çoğunluğu okula 30-50 dakikalık uzaklıkta oturan ve toplu taşıma araçlarına yakın mesafede ikamet eden aileler öğrencilere donanımlı ve temiz odalar sunmaktadır. Evlerin hemen hemen hepsinde kablosuz internet ağı mevcuttur. Aile konaklamalarında aile öğrenciye günde üç öğün yemek verir.

SEO