Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Toronto School District Board

Toronto School District Board

Toronto District School Board, adından da anlaşılacağı gibi Kanada’nın Toronto şehrinde yer alır ve ülkenin en büyük ve en çeşitli kültürel zenginliğe sahip okul kuruludur.

Toronto, Kanada'nın en büyük şehri ve ticaret merkezi, Ontario eyâletinin başkentidir. Nüfusu yaklaşık 6 milyondur ve genelde İngilizce konuşulur. Nüfusunun %54'ünü göçmenler oluşturur. Ontario eyaletinde bulunan Toronto, yurtdışı eğitimi alacak öğrenciler için güzel, temiz ve çok güvenli bir şehirdir.

Toronto’da lise öğrencilerinin diploma alabilmesi için 30 kredilik derste başarılı olmanın yanında 40 saatlik toplum hizmetinde bulunmaları ve Ontario Secondary School Literacy Testini de geçmeleri gerekmektedir.

Bölge okulları öğrencilere çok çeşitli yüksek kalitede akademik, işletme, teknoloji ve bir çok farklı özel programı yüksek yeterlilikte öğretmenler tarafından sağlayabilmektedir. Gereken durumlarda öğrenciler English as a Second Language (ESL) programlarına da İngilizce yeterliliklerini arttırmak ve akademik çalışmalarına daha kolay bir geçiş sağlamak adına katılabilmektedirler. Bunların yanında tüm okullarda müzik, drama, güzel sanatlar ve görsel sanatlar da dahil olmak üzere çok çeşitli sanat programları bulunmaktadır. Toronto District School Board’un günümüz itibari ile bünyesinde 27 okul vardır. Ve bu okullarda Kanada dışından 1.400’ün üzerinde öğrenci eğitimine devam etmektedir.

Ontario’da 20 üniversite ve 25 community college uluslararası öğrencileri Kanada’daki lise eğitimleri sonrası bünyelerine kabul etmektedir. Okullardaki öğretmenler ve danışmanlar uluslararası öğrencilerin ihtiyaçları konusunda özellikle ilgili ve dikkatlidirler. Uzun süreli deneyim ile, yeni bir ülkede yeni yaşamlarına alışmalarında uluslararası öğrencilere akademik ve kişisel anlamda yardımcı olabilmektedirler.

SEO