Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Trinity College Dublin

Trinity College Dublin

GENEL BAKIŞ

Trinity College Dublin, İrlanda’nın başkenti Dublin’de 1592 yılında kurulmuş bir araştırma üniversitesidir. Okul İrlanda’nın en eski üniversitesi olduğu gibi, İngiltere ve İrlanda’nın yedi tarihi üniversitesinden biridir. Üniversitenin Oxford ve Cambridge College tarafından da eşdeğerliği bulunmaktadır.

Trinity College, dünyanın en popüler ve en güvenli şehirlerinden birinin kalbinde yer almaktadır. Dublin, dünyanın en iyi 34. öğrenci şehridir. Aynı zamanda son yıllarda Avrupa’nın teknoloji açısından en çok ilerleme kaydeden şehirlerinden biridir.

3 fakültede 25 program için eğitim veren okul 12.500 lisans 4.500 yüksek lisans olmak üzere toplam 17,000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

DÜNYA SIRALAMASI

QS World University Rankings’e göre İrlanda’nın en iyi üniversitesi olan Trinity College Dublin, Avrupa sıralamasında 29. ve dünya sıralamasında ise 88. Sırada yer almaktadır.

ÖNE ÇIKAN BÖLÜMLER

Trinity College Dublin dünyanın en iyi üniversitelerinin bölüm sıralamasında; Hemşirelik’te 31, İngiliz Dili ve Edebiyatında 32, Modern Diller’de 39, Politika ve Siyasi Bilimlerde 40. Sırada yer alır. Bunun yanında Muhasebe ve Finans, Biyolojik Bilimler, Kimya, Bilgisayar Bilimleri ve Bilişim Sistemleri, Ekonomi ve Ekonometri, Coğrafya, Hukuk, Tıp, Eczacılık ve Farmakoloji, Psikoloji ve Sosyoloji alanında QS tarafından dünya çapında en iyi 100 üniversiteden biri olarak gösterilmektedir.

KAMPÜS YAŞAMI

Trinity College Dublin Kampüsü 51 hektarlık bir arazi üzerindedir. Dublin’in merkezinde görkemli ve tarihi bir kampüs binası içinde eğitim sunar. Okul, şehrin en işlek bölgesindeki parklara, kafelere, restoranlara, galerilere, publara ve kulüplere yakın bir konumda yer almaktadır.

Tüm bunların yanında yerli ve uluslararası öğrencilerin oluşturduğu 170’den fazla kulüp ve sosyal toplulukla öğrenciler sürekli olarak sosyalleşmektedir.

1660 yılında açılan kütüphanede binlerce yıllık yazma eserlerle birlikte altı milyondan fazla basılı eser, süreli yayın ve el yazması kitaplar bulunmaktadır. Bu nedenle üniversite aynı zamanda turistler içinde uğrak bir mekan olma özelliği taşımaktadır.

KONAKLAMA

Trinity College, farklı ülkelerden gelen öğrenciler için çeşitli konaklama seçeneklerine sahiptir. Gelen birinci sınıf öğrencileri genellikle Trinity Hall’daki üniversite konutlarında ağırlanır. Mutfaklı dairelerde ortak mutfaklı tek ve çift yatak odaları bulunmaktadır. Trinity Hall'da ayrıca oyun odaları, otel bünyesindeki spor tesisleri ve müzik odaları da bulunmaktadır. Dublin şehir merkezine yakın olan Trinity onaylı konaklama tesislerinde yurtdışından gelen öğrenciler için kampüs dışı seçenekler de bulunmaktadır.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO