Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Ulster University

Genel Bakış

Ulster University Kuzey İrlanda’nın en büyük üniversitesidir ve Belfast, Coleraine, Magee, Jordanstown’da bulunan dört kampüse yayılmıştır. Üniversite’nin aynı zamanda Londra ve Birmingham’da da kampüsleri vardır. Londra kampüsü, şehrin tam merkezinde, tarihi Holborn’da yer almaktadır. Birmingham kampüsü ise yine şehir merkezinde yer alır. Üniversite 1984 yılında kurulmuştur ve 24.000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Dünya Sıralaması

Üniversite, 2017 yılında Times University Guide’ta 68. Sırada, yine 2017 yılında the Guardian University Guide’ta da 79. sırada yer almıştır. Bunların yanında Ulster, 2001 yılında Sunday Times tarafından yılın üniversitesi ödülüne layık görülmüştür.

Kampüste Yaşam

Ulster University, Belfast şehir merkezinde, Avrupa’daki en büyük eğitim binalarından biri olan ve 250 milyon GBP değerinde bir kampüse sahiptir. Bu kampüsteki Tesisler en iyi teknoloji ile yenilikçi bir öğrenim, öğretim ve araştırma ortamı sağlamaktadır.

Yer verdiği sanatsal aktivitelerle ünlü olan okul, sık sık moda gösterileri ve sanat sergilerine ev sahipliği yapmaktadır.

Öğrenci Birliğinin faaliyet gösterdiği, öğrencilerin sınıf dışında katılabileceği çok sayıda kulüp ve topluluk vardır. Bunlara spor takımlarından, drama dersleri ve gönüllülük fırsatlarına kadar her konu dahildir.

Konaklama

Ulster Üniversitesi uluslararası öğrencilere, Belfast kampüsünde çok sayıda özel konaklama yeri ve kampüs içi ulaşım imkanları ile Coleraine, Magee ve Jordanstown kampüslerinde Üniversite konaklama imkanları sunmaktadır.

Burs ve Başvuru Şartları

Tüm uluslararası lisans ve yüksek lisans öğrencilerine 2.000 GBP burs verilmektedir. Bu burs, Ulster tarafından öğrencileri çalışma alanlarında desteklemek için tasarlanmıştır.

Ulster ayrıca her yıl geniş çaplı bir konaklama ve bölgesel burs imkanı sunar.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO