Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
University College Cork

University College Cork

GENEL BAKIŞ

University College Cork, 1845 yılında İrlanda’nın güney batısındaki Cork şehrinde kurulmuştur. İrlanda’nın en büyük ikinci şehri olan Cork tarihi dokusu, caddeleri, suyolları ve eğlence hayatıyla çekici bir İrlanda şehridir. Nüfusu yaklaşık 120.000 olan bu öğrenci şehrinde 21.000’den fazla öğrenciye 83 lisans, 170 yüksek lisans programı eğitimi veren University College Cork, İrlanda’nın önde gelen araştırma üniversitelerinden biridir.

DÜNYA SIRALAMASI

İrlanda’nın en iyi üniversitelerinden biri olan University College Cork, QS World University Rankings sıralamasında 283. sırada yer alırken, bu da İrlanda`nın en iyi 4. üniversitesi olduğunu göstermektedir.

Avrupa’nın en iyi 100 Innovative üniversitesi arasında gösterilen University College Cork, dünya üniversiteleri sıralamasında %2’lik kısımda gösterilmektedir.

ÖNE ÇIKAN BÖLÜMLER

Pek çok departmanı dünya sıralamalarında değerlendirilen ve üst sıralarda yer alan University College Cork, Tıp, İşletme, Ekonomi, Mühendislik, Hukuk alanlarında oldukça başarılıdır.

KAMPÜS YAŞAMI

UCC tarihi binası, yeşil kampüsü ile iyi bir akademik ortam sunar. Şehir merkezine 10 dakikalık yürüme mesafesinde, 42 dönümlük bir arazide yer alan kampüste, kütüphaneler, laboratuvarlar, öğrenci merkezleri, kafeteryalar, kariyer merkezi, konferans salonları ve modern donanımlı derslikler de dahil pek çok olanak bulunmaktadır.

Önemli bir tarihi koleksiyona sahip olan Cork Üniversitesi 80’den fazla öğrenci kulübüne 50’den fazla da spor kulübüne ev sahipliği yapmaktadır.

Üniversite 2010 yılında “Uluslararası Yeşil Bayrak” ödülünü almıştır. Çevresel sürdürülebilirlik adına verilen bu ödülü dünyadaki üniversiteler arasında alan ilk kurumdur.

KONAKLAMA

Üniversite bünyesinde 4 ayrı konaklama binası bulunmaktadır. Öğrenciler kampüs için konaklama seçenekleri dışında kiralık ev seçeneklerini de değerlendirebilirler.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO