Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
University College Dublin

University College Dublin

GENEL BAKIŞ

University College Dublin, İrlanda’nın başkenti Dublin’de bulunan bir araştırma üniversitesidir. 1854’te kuruluna okul, öğrenci sayısı olarak İrlanda’nın en büyük üniversitesidir. Universite College Dublin 6.000'i 120 farklı ülkeden olmak üzere her sene 30.000 öğrenciye çok uluslu bir ortamda eğitim vermektedir.

Toplamda 6 fakültesi olan üniversitenin yaklaşık 1.150 kişilik akademik kadrosu, ortalama 630 araştırma görevlisi ve 1.640’a yakın doktora öğrencisi vardır. Akademik kadronun 0'undan fazlasını yabancı akademisyenler oluşturmaktadır ve araştırma personelinin P'sinden fazlası İrlanda dışından gelmektedir.

UCD, dünya genelindeki yükseköğretim kurumları arasında %1'lik kesimin içerisindedir ve ülkedeki en iyi uluslararası onaylı müfredata sahiptir

DÜNYA SIRALAMASI

University College Dublin, İrlanda genelinde ve dünya sıralamasında üst sıralarda olan bir üniversitedir. Times Higher Education’un her sene yayınladığı en iyi üniversiteler listesinde dünya genelinde ilk 250’de bulunan University College Dublin, İrlanda genelinde ise 3. sırada yer almaktadır. Ayrıca QS World University Rankings 2020’de ise 185. Sırada yer almaktadır.

ÖNE ÇIKAN BÖLÜMLER

2018’de yapılan QS Dünya Üniversiteleri Sıralamasında, University College Dublin’deki Veterinerlik Fakültesi dünyada 24. ve Hemşirelik Fakültesi 31. sırada yer almıştır. Ayrıca İşletme Fakültesi dünyada sayılı okulun sahip olduğu Triple akreditasyona (AACSB, EQUIS ve AMBA) sahiptir.

Bunlar dışında Mühendislik ve Teknoloji, Tıp, Doğa Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Yönetim, Veterinerlik, Arkeoloji, Hukuk ve Uluslararası İlişkiler programları da dünyaca kabul görmüş eğitim sıralamalarında 1. Sırada yer almıştır.

KAMPÜS YAŞAMI

Üniversitenin ana kampüsü Dublin’de, 138 hektardan büyük bir alanda kuruludur. Kampüs, İrlanda’da üniversite eğitimi almayı düşünen öğrencilere geniş bir yaşam alanı sunmaktadır. Ayrıca, kampüsün içerisinde, UCD O’Brien Bilim Merkezi, UCD Sutherland Hukuk Okulu, UCD Lochlan Quinn İşletme Okulu ve UCD Öğrenci Merkezi gibi dünyanın önde gelen tesisleri yer almaktadır.

Üniversitenin kampüsünde bulunan Öğrenci Merkezinde 600 kişilik bir konferans salonundan 3 boyutlu sinemalara, çeşitli mağazalara ve sosyal mekanlara kadar her türlü imkânın bulunduğu kaliteli tesisler yer alır. Aynı zamanda kampüs, öğrencilere dünyanın en güvenli şehirlerinden biri olan, canlılığı, misafirperver insanları ile tanınan Dublin’in merkezine 25 dakikalık mesafede yer alır.

KONAKLAMA

Okulun kendine ait yurt konaklaması bulunmaktadır ve 3.000’den fazla öğrenciye konaklama imkanı sunmaktadır. Talep çok yüksek olduğundan hızlı bir şekilde dolan yurtta öğrenciler okul içerisinde kalarak uyum sürecini kolaylıkla atlatabilmektedir.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO