Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
University College London (UCL)

University College London (UCL)

Genel Bakış

University College London (UCL), 11 Şubat 1826 yılında Londra’da kurulmuştur ve İngiltere’nin en eski 3. üniversitedir.

UCL, Oxford ve Cambridge üniversiteleri ile birlikte 'Altın Üçgen'i oluşturan UCL aynı zamanda elit Russell Grubu'nun bir üyesidir. UCL'deki güncel öğretim görevlileri ve mezunlar, toplamda 29 Nobel ödülü kazanmışlardır. Şu anda üniversitede görevli olan 840 profesör ve 6.000 akademik personel 3.700'ü aşkın alanda ders vermektedir.

Okul, öğrencileri din, ırk ve cinsiyet ayrımı gözetmeden kabul eden ilk üniversitedir. Oxford ve Cambridge üniversitelerinin aksine herkese eşit imkanlar vermesi nedeniyle İngiltere yüksek eğitimine seküler ve eşitlikçi bir boyut kazandırmıştır. Şu anda kayıtlı 29,000 öğrencisinin 13,000'ini uluslararası öğrenciler oluşturur.

Dünya Sıralaması

University College London, Times Higher Education Supplement’ın yaptığı dünyanın en iyi 500 üniversitesi sıralamasında 4.sırada yer almıştır. Ayrıca UCL, Times Üniversite Rehberi 2020’da 9. ,Guardian Üniversite Rehberi 2020’da 22. ,QS Dünya Üniversite Rehberi 2016’de 10. Sırada yer almıştır.

Öne Çıkan Bölümler

UCL, tıp alanında sunduğu eğitim programları ve araştırma çalışmalarıyla İngiltere’nin tıp alanında 1.üniversitesi, dünyanın da 10.üniversitesi olarak seçilmiştir. (Shanghai Jiao Tong Üniversitesi tarafından hazırlanan Academic Ranking of Work Universities sıralaması)

Araştırma alanındaki bir dünya lideri olan UCL tıptan dile, hukuka, mühendislikten tarihe ve astrofiziğe kadar olan konularda mükemmel öğretim merkezlerine ev sahipliği yapmaktadır.

Kampüste Yaşam

UCL’in ana kampüsü Londra’nın merkezindeki Bloomsbury bölgesinde yer alır. Merkez kampüs dışında Queen Elizabeth Olimpiyat Parkı içinde Stanford ve Doğu Londra kampüsleri de bulunmaktadır.

UCL’nin Londra gibi merkezi bir yerde bulunmasından dolayı, öğrencilerin sosyal hayatı oldukça renklidir. Kampüs içerisinde bulunan tiyatro, konser ve spor alanları ile kafeler sosyalleşmek için harika mekanlardır. Ayrıca UCL Petrie Museum of Egyptian Archaeology, Grant Museum of Zoology ve Art Museum gibi müzeler ile tarih ve bilim alanlarındaki koleksiyonlar da öğrencilerin akademik ve kültürel bakımdan donanımlı bireyler olmalarını olanaklı kılmaktadır.

Konaklama

Eğitiminlerinin ilk senesindeki tüm uluslararası lisans ve lisansüstü öğrencilerine konaklama garantisi verilir. UCL  konaklama seçenekleri; tam pansiyon yemekli konaklamadan, yemeksiz paylaşımlı dairelere, yemekli fakülte içi yurtlara ve partner kurumlar üzerinden ayarlanan özel konaklamaya kadar çok çeşitlidir. Üniversite konaklama birimleri Bloomsbury, Marble Arch ve Paddington gibi lokasyonlarda konumlanmıştır. 

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO