Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
University of Alabama at Birmingham

University of Alabama at Birmingham

Genel Bakış

1969 yılında Alabama eyaletindeki Birmingham şehrinde kurulan ve yaklaşık 1.150 km2’lik bir alana kurulu olan üniversite, 22.000’e yakın öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Okulun 1.000’in üzerindeki uluslararası öğrencisi 100’den fazla ülkeyi temsil ediyor.

Üniversitede toplamda 56 Lisans, 59 Yüksek Lisans ve 40 Doktora Programı bulunmaktadır.

Alabama eyaletinin en büyük araştırma enstitüsü olan okul, aynı zamanda eyaletin en büyük istihdam kaynağı olarak öne çıkıyor.

Dünya Sıralaması

Geniş çapta takdir gören üniversite, yakın dönemde küresel çapta en iyi 159. üniversite olmayı başardı (U.S. News & World Report in 2019). Okul ayrıca, ABD’nin en iyi, dünyanın ise 12. en iyi genç üniversitesi seçildi (Times Higher Education 2019).

Bunların yanında Times Higher Education Ranking’e göre 172. Sırada , QS News Ranking’e göre ise 187. Sırada yer almaktadır.

Öne Çıkan Bölümler

Eğitim verdiği alanları sürekli genişleten University of Alabana en popüler olduğu Sağlık alanının yanı sıra Sanat, Eğitim, İşletme, Bilim alanlarında da başarısını kanıtlamıştır.

Ayrıca Amerika’daki en eski ve köklü 5 mühendislik fakültesinden bir tanesi University of Alabama’dadır.

Kampüste Yaşam

Uluslararası öğrenciler, University of Alabama at Birmingham kampüsünün tüm olanaklarından diledikleri gibi faydalanıyor. Birçok yeşil alana ve 4.400’den fazla ağaca ev sahipliği yapması sebebiyle Arbor Day Foundation tarafından beş yıl üst üste Tree Campus USA (Ağaçlı Kampüs) üniversitelerinden biri olan UAB, Birmingham şehir merkezine olan yakınlığıyla da birçok keyifli aktivite vadediyor.

Bunlar arasında, Appalachian Dağları’nda doğa yürüyüşünden heyecan verici bir gece hayatına, üç büyük nehirde su sporlarından tiyatro oyunlarına ve sayısız restoran seçeneğine kadar birçok şey bulunuyor.

Konaklama

Tamamı kampüs içinde rahat erişim imkânı verecek şekilde konumlanan konaklama tesislerinde öğrenciler her türlü imkâna ve Birmingham şehir merkezine kolaylıkla ulaşabiliyor. Uluslararası Birinci Yıl öğrencilerinin genelinin kampüste konaklaması gerekiyor.

Burs ve Başvuru Şartları

University of Alabama at Birmingham, başarılı uluslararası öğrencilerin eğitimlerini desteklemek amacıyla bir dizi burs sunarak öğrenim ve yaşam giderlerine katkıda bulunuyor.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO