Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
University of Arizona

Genel Bakış

University of Arizona 1885 yılında kurulmuş bir kamu kurumudur. Üniversite toplamda 35.000 civarında lisans öğrencisine ev sahipliği yapmaktadır.

Üniversite, Arizona Eyaletinin Tucson şehrinde bulumaktadır. Tucson, düşük geçim giderleri ve kasaba halkının samimiyetiyle tanınmaktadır. Şehir; Kaliforniya'ya, Meksika'ya ve Pasifik Okyanusu'na yakın bir konumda bulunmaktadır. Yılın ortalama 350 günü güneşli olan şehir, yıl boyunca bisiklet sürme ve diğer açık hava maceraları gibi aktiviteler için mükemmel bir yerdir.

ABD'deki en itibarlı üniversitelerden biri olan University of Arizona, birinci sınıf eğitimden çok daha fazlasını sunmaktadır. University of Arizona, öğrencilerin gerekli araştırma, keşif ve yaratıcılık becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmaktadır.

Dünya Sıralaması

University of Arizona, ABD'nin lider üniversitelerinden biridir ve U.S. News & World Report 2019 tarafından 46. sırayla ülkenin en iyi 50 devlet üniversitesi arasında seçilmiştir. Ayrıca Forbes, Fiske Guide to Colleges 2019 ile fiyatına göre Arizona'nın ve PAC 12'nin en iyi okulu ve Amerika'nın en iyi okullarından biri olarak seçmiştir.

Bunların yanında üniversite, U.S. News & World Report 2019'a göre 81. sırada ve Dünya Üniversite Sıralamaları Merkezi'ne göre 52. sırada oluşuyla dünyanın en iyi 100 enstitüsü arasına da girmiştir. University of Arizona, Arizona eyaletinde ilk 100'e giren tek üniversitedir.

Öne Çıkan Bölümler

University of Arizona, Uzay Bilimleri alanında araştırmalarıyla ünlü bir okuldur ve bu konuda Dünya sıralamalarında 179. sırada yer almaktadır. Bunun dışında üniversite, mühendislik, dans, çevre bilimi, optik ve Latin Amerika çalışmaları dallarında liderdir.

Kampüste Yaşam

University of Arizona kampüsünün büyüklüğü 392 dönümdür ve şehir merkezine sadece 1,6 km uzaklıktadır. Bu kampüs yenilikçi sınıfları, kreatif alanları, donanımlı kütüphaneleri ve birinci sınıf bir rekreasyon merkezi gibi birçok imkânla akademik ve idari ihtiyaçları karşılamaktadır. Arizona'daki örnek niteliğindeki tesisler, öğrencilere önemli bir akademik deneyim sunmanın yanı sıra bütünsel bir öğrenci deneyimi için kritik önem taşıyan, müfredatlara destek olan ve birlik sağlayan fırsatlar da sunmaktadır.

Burs ve Başvuru Şartları

University of Arizona, dünyanın dört bir yanından gelen ve üstün akademik performans gösteren birinci sınıf öğrencilerine, nakil öğrencilere ve lisansüstü öğrencilerine önemli tutarlarda ve bir yılla sınırlı olmayan burslar sunmaktadır.

Ayrıca üniversite, uluslararası düzeyde kabul gören, University of Arizona öğrencilerini finansman olasılıklarıyla eşleştiren ve başvuru aşamasında öğrencilere yardımcı olan bir burs portalına ve programına sahiptir.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO