Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
University of Birmingham

Genel Bakış

İngiltere'nin Birmingham şehrinde bulunan üniversitenin tarihi 1825 yılına, Birmingham Tıp Akademisine dayanmaktadır. Akademi, 1900 yılında Kraliyet onayıyla üniversite unvanını elde etmiş University of Birmingham olarak adını değiştirmiş ve yeni bir yapılanmaya gitmiştir. İngiltere’deki en prestijli üniversiteler birliği Russell Group ve dünyanın ileri gelen üniversitelerinin kurduğu Universitas 21’in kurucu üyelerinden olan üniversite, kurulduğu dönemden bu yana üst seviyede verdiği eğitimle başarılı mezunlar yetiştirmiştir. 26.000 öğrenciye ev sahipliği yapan üniversitede her yıl yaklaşık 100 farklı ülkeden 4.000 uluslararası öğrenci eğitim görmektedir. Russell Group’ta yer alması, ve bünyesinde gerçekleşen önemli araştırmalar ile birçok doktora öğrencisine çalışma olanağı sağlamaktadır.

Dünya Sıralaması

University of Birmingham, 2020 Times Üniversite Rehberi'nde 14, 2020 Guardian Üniversite Rehberi'nde 16, 2020 QS Dünya Üniversite Sıralamaları'nda 81 ve 2020 Times Yüksek Öğretim Dünya Üniversite Sıralamaları'nda ise 112. Sırada yer almıştır. Ayrıca Üniversite, 2018-19 yıllarında en iyi işveren şirketler tarafından en çok hedeflenen 3. üniversite oldu(2019 Mezun Piyasası)

Öne Çıkan Bölümler

2014 Araştırma Uzmanlığı Çerçevesi'ne göre, Birmingham'ın araştırmalarının

Kampüste Yaşam

Birmingham Üniversitesi'nin ana kampüsü, öğretimin ve diğer olanakların çoğunun bulunduğu Edgbaston'da bulunmaktadır. Üniversite kampüsü geniş çim alanların yer aldığı, ağaçlar ve göllerin bulunduğu bir alanda konumlanmıştır. Birmingham, İngiltere'deki ilk kampüs üniversitesidir.

Üniversite, İngiltere'nin en iyi spor imkanlarına sahip okullardan birisidir. Bünyesinde yüzme havuzu, spor salonları, atletizm pisti, jimnastik salonu, squash kortları, vs bulunmaktadır.

Üniversitedeki tüm öğrencilerin temsil edildiği Guild of Students adı verilmiş olan bir öğrenci birliği vardır. Bu birim öğrenciler adına birçok kampanya ve etkinlik düzenlemekte olan 280’e yakın öğrenci kulübüne de destek olur. Ayrıca Redbrick adında bir gazete yayınlar.

Birmingham, İngiltere’nin 2.en büyük şehri konumundadır. Şehir, büyük alışveriş merkezleri, tiyatroları, parkları ve yeşillik alanlarıyla ünlüdür.

İngiltere’nin ulaşım konusunda en merkezi şehirlerinden biri olan Birmingham’da, gece hayatı da son derece aktif ve renklidir. Şehirde bulunan publar, restoranlar ve gece kulüpleri keyifli vakit geçirmeyi sağlar.

Konaklama

Üniversite konaklamalarının çoğu kampüse yakındır. Tüm birinci sınıf öğrencileri ilk yıl konaklama garantisine sahiptir. Okulun yakınlarında pek çok özel konaklama seçeneği de mevcuttur. Yurtlarda öğrencilerin kendilerine ait çalışma-yatak odaları vardır ancak diğer tesisler ortak paylaşımdır. Kahvaltı ve akşam yemekleri yurdun yemekhanesinden sağlanmaktadır. Paylaşımlı daireler ortak bir banyoyu ve mutfağı paylaşan beş veya daha fazla odadan oluşur. Bazı dairelerde özel banyolar da mevcuttur.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO