Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
University of Brighton

Genel Bakış

Üniversite 1859 yılında Brighton Royal Pavillion’da Sanat Okulu adı altında kurulduktan sonra, 1992’de University of Brighton olarak üniversite unvanını almıştır. Bugün yaklaşık 20.000 öğrencisi bulunmaktadır.

University of Brighton, Londra’ya 1 saat uzaklıktaki Brighton ve Eastbourne şehirlerine yayılan dört kampüsünde tasarımdan mühendisliğe kadar geniş bir yelpazede 200’den fazla program sunan bir üniversitedir. Brighton, kısa süre önce İngiltere'nin en iyi on öğrenci şehrinden biri (2019 QS En İyi Öğrenci Şehirleri) ve aynı zamanda öğrenciler tarafından İngiltere'nin en mutlu yaşanan şehri seçilmiştir. Nüfusunun ’ü öğrenci olan Brighton tam bir öğrenci şehridir.

Konaklama

Üniversite, öğrencilerine konaklama konusunda aile yanı, yurt, paylaşımlı ev ve ev kiralama gibi bir çok seçenek sunarken, bu konuda öğrencilerin en doğru kararı vermesi için de yardımcı olur.

Dünya Sıralaması

University of Brighton 2020 Times Üniversite Rehberi’nde 122. , 2020 Guardian Üniversite Rehberi’nde ise 114. Sırada yer alıyor. Ayrıca sanat ve tasarım bölümleriyle ön plana çıkan üniversite 2019 QS Dünya Üniversite Sıralamalarına göre bu alanlarda İngiltere’de 8. dünya çapında ise ilk 40 üniversite arasında yer alıyor. Bunların yanında Research Excellence Framework üniversiteyi İşletme alanında dünya sıralamasında ilk 20 üniversite arasında gösterirken, Dişçilik, Hemşirelik ve Eczacılık alanlarında da dünya sıralamasında ilk 10 arasına almıştır.

Mezunlar

University of Brighton’ın kariyer odaklı yaklaşımı sayesinde, Brighton mezunlarının

Burs ve Başvuru Şartları

University of Brighton, yabancı öğrenciler için çeşitli lisans, lisansüstü, yüksek lisans ve araştırma bursları sağlıyor. Bunlardan bazıları;

Uluslararası Burslar

Üniversite, öğretim temelli lisans veya lisansüstü programına devam eden uluslararası öğrencilere her biri 5.000 GBP değerinde burs veriyor. Seçim kriterleri temel olarak akademik başarıya dayanıyor.

Uluslararası Araştırma Bursları

Bir araştırma programının yıllık harç ücretini karşılayan araştırma bursu, her alanda üstün başarı gösteren uluslararası araştırma öğrencileri için verilir ve iki kişiyle sınırlıdır.

Uluslararası Huxley Bursları

Üniversite, belirli Fen Bilimleri veya Araştırma yüksek lisans programlarında öğrenim gören uluslararası öğrenciler için her biri 2.000 GBP değerinde olan burslar sağlıyor.

University of Brighton Spor Bursları

Bu burslar, ulusal veya bölgesel spor yarışmalarında başarı gösteren sporculara verilmektedir.

Üstün Başarı Bursları

Üniversitenin yıl sonu değerlendirmelerinde akademik başarı alan uluslararası lisans öğrencilerine verilen ve her biri yaklaşık 1.000 GBP değerindeki burslardır.

Yabancı Öğrenci Destek Fonu

Öğrenci başına 500 GBP değerinde olan bu burs, tam harç ücreti ödeyen ancak ekonomik problemler yaşamakta olan uluslararası öğrenciler içindir.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO