Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
University of Bristol

Genel Bakış

The University of Bristol, dünyanın seçkin üniversiteleri arasındaki en nüfuzlu okullarından biridir. Bristol şehrinin kalbinde yer alan okul, Russell Group tarafından seçilmiş, araştırma alanında lider olan 24 okuldan biridir. 100’den fazla ülkeden gelen, yaklaşık 20,000 öğrenci, The University of Bristol’ın İngiltere içindeki programlarında eğitim alabileceği gibi yurt dışındaki bir yıllık eğitimlerden de yararlanabilir. Bristol Üniversitesi, İngiltere’nin 6 büyük endüstri şehrine kurulmuş olan orijinal Red Brick (Kırmızı Tuğla) üniversitelerinden biridir ve Birleşik Krallık’ın en iyi okul listelerinin hepsinde ilk 25 içindeki yerini her zaman korur. Bristol, diğer İngiltere üniversitelerine göre daha fazla başvuru alır. Öğrencilerin

Dünya Sıralaması

Dünyanın en iyi 29. üniversitesidir. Bristol Üniversitesi aynı zamanda, ülkenin en yüksek mezuniyet sonrası işe yerleşme oranına, en düşük eğitimi yarıda bırakma oranına sahiptir.

Kampüste Yaşam

The University of Bristol, şehrin yoğun bir bölgesindedir. Bir kampüs üniversitesi olmamasına rağmen fakülte ve binaların çoğu birbirine birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir. Güneybatı sahil bölgesindeki popüler tatil yerlerinden the Costwold ve Galler’e kolay ulaşım imkanı vardır. Hükümet tarafından “Kültür Merkezi” olarak kabul edilen Bristol, 400.000’den fazla nüfusuyla yoğun ve canlı bir şehirdir. Bölgenin önde gelen eğitim, iş ve kültür merkezleri burada bulunur. Öğrenciler şehrin mükemmel yaşam standartlarının tadını çıkarır. Bristol aynı zamanda, the FDI Magazine’in 2012-13 yılı ödüllerinde “Geleceğin En İyi Küçük Şehri Ödülü” ’ne layık görülmüştür.

Bristol’ün modern tesisleri, geniş toplu taşıma ağıyla birbirine bağlıdır. Uluslararası Bristol Havaalanı’na ulaşmak okul shuttle’ları veya taksiyle 20 dakika, trenle Londra’ya ulaşmak ise sadece 90 dakika zaman alır.

Konaklama

Bristol Üniversitesi kendi bünyesinde eğitim vermekte olduğu öğrencilerine bütçelerine ve tercihlerine göre stüdyo, en-suite, ve standart olmak üzere 9 farklı binada alternatif konaklama imkânı sunmaktadır. Bu olanaklar tek kişilik özel banyolu ve mutfaklı stüdyo dairelerden, paylaşımlı mutfaklı ve paylaşımlı banyolu yurt odalarına kadar değişiklik göstermektedir. Bristol Üniversitesi konaklama fiyatlandırması, haftalık £81’dan £278’a kadar varan fiyat aralığında seyretmektedir. Bristol Üniversitesi öğrencilere 3 taksite varan ödeme imkanları sunabilmektedir.

Ortak kullanım alanları haftalık temizlenmekte olup yurt binaları 7/24 güvenlik kameraları ve güvenlik görevlileri tarafından korunmaktadır. Konaklamaya internet-ısınma-su-elektrik giderleri dahildir.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO