Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
University of Cranfield

Genel Bakış

 Üniversiteler içinde Teknoloji, havacılık, mühendislik ve endüstri alanlarında lider konumlarında olan Cranfield Üniversitesi, 1950 yılında havacılık fakültesi ile kurulmuş, 1969 yılında Cranfield Teknoloji Endüstri adını almış ve sonra şuanki bilinen ismiyle Cranfield Üniversitesi olmuştur. İngiltere'nin Teknoloji ve Yönetim alanındaki tek lisansüstü üniversitesidir. 

Okulun en büyük öne çıkan özelliği, büyük ölçekli tesisleri ve enstitülerinde, İngiltere Savunma Bakanlığı beraber yürüttüğü endüstri ve teknoloji alanları başta olmak üzere;  fen, işletme ve mühendislik alanlarını kapsayan çalışmalarıdır ve bu çalışmalarıyla  okul, hem hükümete katkı sağlamak, hem de öğrencilerini gerçek iş yaşamına hazır, açık fikirli ve vizyonlu bireyler olmaları için çaba sarfetmektedir.

Dünya Sıralaması

Cranfield School of Management, THE 2018 tarafından işletme ve ekonomi alanında dünyada 80. sırada yer almaktadır. Cranfield Üniversitesi, QS World tarafından mekanik, havacılık ve üretim mühendisliği alanında dünyada 39. (2019) ve dünyada 27. (2015) sırada yer almaktadır.

Öne Çıkan Bölümler

Teknolojik ve bilimsel araştırmalara verdiği üstün önem ve kalitesiyle bilinen Cranfield Üniversitesi, Mekanik, Havacılık ve İmalat Mühendisliği, İşletme ve Yönetim,  Gıda Bilimi, Kimya Mühendisliği, Çevre bilimleri, Otomativ, Enerji, Güvenlik ve Savunma alanlarındaki akademik bölümleriyle  ön plana çıkmaktadır. 4430 öğrencisi bulunan okulun, 2215 öğrencisi farklı ülkelerden gelmektedir.

Kampüste Yaşam

Cranfield Üniversitesi, İngiltere'nin kırsal kesiminde yer alıp öğrencilerinin huzurlu ve araştırmalara odaklanmaları için idealdir. 

Havacılık, Ulaştırma ve İmalat Okulu, Cranfield Yönetim Okulu ve Su, Enerji ve Çevre Okulu, Cranfield, Bedforshire kampüsünde yer almaktadır. Ayrıca araştırma için çok çeşitli benzersiz, endüstriyel ölçekli tesisler bulunmaktadır. 

Barlar, mağazalar, postane, spor salonu ve banka dahil tüm kampüs olanakları yürüme mesafesindedir. Sadece kısa bir sürüş mesafesindeki Milton Keynes ve tarihi Bedford kasabasında mükemmel eğlence ve alışveriş olanakları bulunabilir. Diğer kampüsü ise Birleşik Krallık Savunma Akademisinde yer alır.

Okulun diğer kampüsü ise Shrivenham , güneybatı Oxfordshire’da yer alır. 

Mezunlar

İngiltere’de ki en iyi beş araştırma-yoğunluğuna sahip üniversitesi olan ve mezunların %93’ü altı ay içinde okudukları alan ile ilgili çalışmaya veya araştırmalara katılmalarıyla istihdamda güçlü olduğunu kanıtlayan Cranfield University’nin mezunlarının çoğu CEO, girişimci, başmühendis olarak çalışmaktadır. İngiliz otomativ yöneticisi Andy Palmer, İngiliz girişimci Sarah Willingham, İş insanı Nigel Doughty, Mercedes AMG Petronas Motorsport Formula 1 Takımı'nda Baş Stratejist James Vowles gibi kişilerdir.

Konaklama

Cranfield Üniversitesi, öğrencilerin, kendilerine uygun doğru konaklama yerini bulmanın, eğitim alırken üniversitenin tadını çıkarabilmelerine büyük ölçüde katkısı olduğunu vurgular. Üniversitede, KAPLAN London’ın sunduğu 3 Resident Konaklama imkanı bulunmaktadır. Bunlar, Magenta House Yurdu, iQ Shoreditch ve Liberty Hall’dir. Yurtlar, okula toplu taşımayla 5 ila 20 dakika arasında değişmekte, ve bütçeye oda tipine göre, ortak / özel kullanımlı mutfak ve banyolara sahiptir. Üniversitenin ayrıca, rım Pansiyon – sabah kahvaltısı ve akşam yemeği içeren aile konaklama seçeceği de mevcuttur. Konaklama ücretleri ise , 2022-23 akademik yılı için, odaya göre haftalık,£14.66 ila £22.30 arasında değişmektedir.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO