Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
University of Edinburgh

Genel Bakış

Edinburgh Üniversitesi 1582 yılında kurulmuş olan dünyanın en eski 6. Üniversitesidir. Edinburgh Üniversitesi İngiliz Kraliyet Ailesi ile bağlarını hala sürdürmektedir ve İngiltere Üniversiteleri arasında önemli bir destek almaktadır. 2018 yılı itibari ile senede 60.000 başvuru ve üzeri talep gören Edinburgh Üniversitesi, UCAS başvuru cetvelinde İngiltere’nin en yoğun üniversitesi ünvanını almıştır.

Dünya Sıralaması

Dünya üniversite sıralama listelerinden QS Rankings’e göre 2019 yılı itibariyle dünyanın en iyi 18. Üniversitesi seçilmiştir. Edinburgh Üniversitesi aynı zamanda Russell Group Üniversitelerin arasında ilk 3 sırada yer almaktadır ve İngiltere’nin akademik araştırma gücünde 4. Sırada nitelendirilmektedir. Üniversitenin senelik araştırma ödeneği yaklaşık olarak £300 milyonu bulmaktadır.

Kampüste Yaşam

Edinburgh Üniversitesi her sene yaklaşık olarak 37.000 öğrenciye eğitim imkanı sunmaktadır ve İngiltere’nin en güçlü üniversitelerinden biri olarak kalmayıp çeşitli kuruluşlar tarafından İngiltere’nin en öğrenci dostu okulu olarak seçilmiştir. Şehir olarak bakıldığında ise İngiltere Adası’nın en büyük ikinci şehri olan Edinburgh, güvenli yaşam düzeni ve öğrenci odaklı yapısı ile öğretim-öğrenim dünyasına büyük renk katmaktadır.

Konaklama

Edinburgh Üniversitesi kendi bünyesinde eğitim vermekte olduğu öğrencilerine bütçelerine ve tercihlerine göre 6 farklı konaklama imkânı sunmaktadır. Bu olanaklar tek kişilik özel banyolu ve mutfaklı stüdyo dairelerden, paylaşımlı mutfaklı ve paylaşımlı banyolu yurt odalarına kadar değişiklik göstermektedir. Edinburgh Üniversitesi konaklama fiyatlandırması, haftalık 82£’dan 300£’a kadar varan fiyat aralığında seyretmektedir. 2018 tarihi dahilinde Edinburgh Üniversitesi öğrencilere 3 taksite varan ödeme imkanları sunabilmektedir. Ortak kullanım alanları haftalık temizlenmekte olup yurt binaları 7/24 güvenlik kameraları ve güvenlik görevlileri tarafından korunmaktadır. Konaklamaya internet-ısınma-su-elektrik giderleri dahildir.

Mezunlar

Charles Darwin, David Hume, James Clerk Maxwell, Alexander Graham Bell, Sir Arthur Conan Doyle, ve Robert Louis Stevenson gibi dünyaca ünlü, bilim dünyasına önemli katkılarda bulunmuş, insanlığın gelişimi için büyük çabalar sarfetmiş olan ünlü bilim adamları da Edinburgh Üniversitesi’nden mezun olmuşlardır.

Öne Çıkan Bölümler

Edinburgh Üniversitesi’nin 6 adet kampüsü bulunmaktadır ve başlıca Dil-Edebiyat ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Tıp ve Veterinerlik Fakültesi, Bilim ve Mühendislik konularında güçlü araştırmalar yapmaktadır. Toplamda 23 Nobel ödülüne ev sahipliği yapmıştır ve tam 3 adet İngiltere Başbakanı yetiştirmiştir.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO