Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
University of Essex

Genel Bakış

1963 yılında kurulan ve 1964 yılında ilk öğrencilerini ağırlayan Essex Üniversitesi, İngiltere’nin güney doğusunda ve Londra’ya yakın bir konumda yer almaktadır.

Dünya Sıralaması

Dünyadaki en iyi üniversitelerin %2’sinde (QS 2016) ve İngiltere’deki en iyi 30 üniversite arasında yer alan (Times Üniversite Rehberi 2017) Essex Üniversitesi’nde 160 farklı ülkeden yaklaşık 15.000 öğrenci eğitim görmektedir.

Kampüste Yaşam

University of Essex’in 3 kampüsü vardır. Colchester, Southend ve Loughton.

Colchester kampüsünde farklı bölümlerdeki öğrenciler bir arada eğitim alırlar. Colchester’a ulaşım oldukça kolaydır. Londra Merkez’e tren ile yaklaşık 1 saat içerisinde ulaşmak mümkündür.

Sahil kenarı bir kasaba olan Southend’de yüksek kalitede konaklama imkanı bulunmaktadır. Kampüs şehir merkezine birkaç dakikalık uzaklıktadır. Londra’ya trenle uzaklığı yaklaşık 50 dakikadır ve Stansted ve Gatwick havaalanlarına yaklaşık 1 saat uzaklıktadır. Southend havaalanı ise kampüse yaklaşık 5 km uzaklıktadır.

Loughton, East Acting School’a ev sahipliği yapmakta olup, oyunculuk ve tiyatro eğitimi almak isteyen öğrenciler için ideal bir seçimdir. Öğrenciler için tam ekipmanlı dans stüdyoları, tiyatro ve radyo eğitimleri, prova alanları, kostüm ve tasarım odaları kısacası sahne sanatları okumak isteyen öğrenciler için her türlü donanıma sahip bir okuldur. Ayrıca yer altı ulaşımını tercih eden öğrenciler için de birkaç dakikalık yürüme mesafesinde bir metro istasyonu bulunmaktadır.

Konaklama

Essex Üniversitesi eğitim hayatı boyunca tüm uluslararası öğrencilere konaklama garantisi verir. Essex, İngiltere’de Uluslararası Konaklama Kalitesi Ödülüne layık görülen az sayıdaki üniversiteden biridir. Yurtlarda yaşayan uluslararası öğrencilerin memnuniyet oranı

Öne Çıkan Bölümler

Sosyal Bilimler, Ekonomi ve Siyaset alanların son derece iddialı olan üniversite, Research Excellent Framework (REF) tarafından yayınlana verilere göre İngiltere’de Sosyal Bilimler alanında tüm diğer Sosyal Bilimler Araştırma üniversitelerine göre 4.sırada, Ekonomi ve Politika bölümlerinde ise ilk 5 içerisindedir. Bunların yanında yine Research Excellent Framework (REF) verilerine göre İngiltere’de Sanat tarihi alanında ilk 10’da, Hukuk, Sosoyoloji, Kriminoloji bölümlerinde ilk 20 üniversite arasındadır.

Mezunlar

Essex Üniversitesinden mezun olan tanınmış isimler arasında; Nobel Barış Ödülü sahibi Kosta Rika Başkanı Óscar Arias, Nobel ödüllü ekonomist Christopher A. Pissarides, mimar Daniel Libeskind ve Avam Kamarası Başkanı John Bercow yer almaktadır.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO