Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
University of Gloucestershire

Genel Bakış

Gloucestershire Üniversitesi 2001 yılında kurulmuştur ve kökeni 1834 yılında kurulan Cheltenham Mechanic’s Institute’a dayanmaktadır.

Üniversitenin iki kampüsü Cheltenham’da bulunurken üçüncü kampüsü Gloucester’da yer alıyor. Bu iki bölge İngiltere'de merkezi bir konumda bulunmaktadır ve büyük şehirlere kolayca ulaşılabilir. Londra araba veya trenle iki saat uzaklıktayken, Birmingham, Bristol ve Oxford bir saatten kısa bir mesafededir.

Glooucestershire, 7.100 lisans ve 2.700 lisansüstü öğrencisiyle birlikte toplamda 10.000’i aşkın öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Dünya Sıralaması

Üniversite, 2020 Times Üniversite Rehberi'nde 95. Sırada, yine 2020 Guardian Üniversite Rehberi'nde ise 67. Sırada yer almıştır. Bunların yanında Gloucestershire Üniversitesi, ders kalitesi, öğretim üyeleri ve öğrencilere sağlanan destekler konusunda ilk 20 üniversite arasında yer alıyor (Whatuni Student Choice Awards 2018)

Öne Çıkan Bölümler

Gloucestershire Üniversitesi, Biyoloji, İngilizce, Yaratıcı Yazarlık, Medya ve Film eğitimi programlarıyla birlikte İngiltere üniversiteleri arasında ilk 20’de yer almaktadır.

Kampüste Yaşam

Üniversitenin kampüslerinde, her hafta etkinliklerin düzenlendiği bir Öğrenci Birliği barı mevcuttur. Aynı zamanda, dersler için hazırlanmış sinema ve TV stüdyoları, 2 milyon GBP yatırım yapılan sahne sanatları merkezi, modern bir spor merkezi ve 24 saat hizmet veren kütüphaneler yer alır. Üniversite’de 70’den fazla spor ve öğrenci topluluğu faaliyet göstermektedir.

Konaklama

Gloucestershire Üniversitesi, Gloucester’da 3 ve Cheltenham’da 4 farklı yurt kompleksinde toplamda 1.900 öğrencisi için konaklama sunmaktadır. Yurtlar şehir merkezlerine ve kampüslerine çok yakın olmakla beraber ayrıca öğrenci servisi hizmeti de bulunmaktadır.

Burs ve Başvuru Şartları

Üniversite, lisans veya lisansüstü öğrenim programı için 2.000 ile 4.000 GBP arasında çeşitli burs imkânları sunar. Bu burslar, başvuru ve teklifin alınmasının ardından verilmekte olup yalnızca öğrenimin ilk yılında geçerlidir.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO