Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
University of Greenwich

Genel Bakış

Kökleri 1890 yılına dayanan Greenwich Üniversitesi 1992 yılında üniversite statüsünü kazanmıştır. Londra’nın Greenwich kasabasında yer alan okulun aynı zamanda Kent ve Eltham’da da kampüsleri bulunmaktadır. 4.000 uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapan üniversitenin toplamda 20.000 öğrencisi vardır.

Dünya Sıralaması

Üniversite, People & Planet Green League Table tarafından İngiltere'deki en çevre dostu üniversitelerden biri olarak değerlendirilmiştir. 2014 Araştırma Uzmanlığı Çerçevesi'nin ardından, Hemşirelik, Mühendislik, Tarım, Veterinerlik ve Gıda Bilimi bölümlerinde iyi performans göstermiştir.

Bunların yanında Greenwich Üniversitesi 2019 Times Üniversitesi Rehberi'nde 100. Sırada, 2020 Guardian Üniversitesi Rehberi'nde ise 90. Sırada yer almıştır.

Öne Çıkan Bölümler

Üniversite özellikle Hukuk, Mühendislik, Bilim, Matematik, İşletme, Mimarlık, Bilgisayar Bilimleri, Sağlık, Eğitim ve Eczacılık alanlarında güçlü eğitimi ile isim yapmıştır.

Kampüste Yaşam

Greenwich Üniversitesi İngiltere’deki en yeşil üniversiteler kategorisinde ilk 10 arasındadır. Greenwich'teki ana kampüsün hemen dışında, Öğrenci Birliği'nin yer aldığı Cooper Binası, modern bir bar, havuz odası, dükkan ve yemek mekanları ile tamamlanmıştır.

Konaklama

Tüm birinci sınıf Greenwich öğrencileri için konaklama garanti edilmektedir. Konaklama seçenekleri arasında yurt, stüdyo daire gibi seçenekler mevcuttur. Yurtlarda paylaşımlı odalar, kişiye özel odalar bulunmaktadır. Tüm kampüslerinin yakınlarında konaklama seçenekleri mümkündür. Ortalama konaklama ücretleri 97-190 GBP arasındadır.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO