Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
University of Groningen

Genel Bakış

University of Groningen, “Yetenek Şehri” olarak da anılan Groningen'de kurulmuş bir devlet üniversitesidir. Okul, 1614 yılına kadar uzanan zengin bir akademik geleneğe sahiptir ve Hollanda’nın en eski 2. Üniversitesi konumundadır.

11 Fakültesi, 6.100 çalışan bulunan üniversitenin 7.700 ü uluslararası olmakla birlikte yaklaşık 32.700 öğrencisi vardır.

Avrupa’nın en iyi araştırma üniversitelerinden biri olarak gösterilen Groningen Üniversitesi, sanat, iktisadi ve idari bilimler, sosyal bilimler, fen bilimleri, mühendislik, din bilimleri ve sağlık bilimleri alanlarında lisans, yüksek lisans ve doktora düzeylerinde eğitim vermektedir.

Bu Üniversite'de verilen dereceler Hollanda Hükümeti tarafından akredite edilmiştir ve uluslararası olarak tanınmaktadır. Üniversite'nin eğitime açıldığı tarihten bu yana 100.000'i aşkın öğrenci mezun edilmiştir.

Dünya Sıralaması

Groningen Üniversitesi, Times Higher Education European Teaching Rankings 2019'da 26. sırayı elde etmiştir. 2017 yılında Guide to Dutch Universities tarafından Hollanda’daki En İyi Geleneksel Üniversite olarak gösterilen Groningen Üniversitesi, Times Higher Education World University Rankings 2020'de 73. sırada yer alarak çok güçlü bir rekabetin olduğu uluslararası alandaki saygınlığını da korumuştur.

Kampüste Yaşam

Okul bir kampüs üniversitesi olmaması rağmen, Groningen canlı bir öğrenci şehridir. Nüfusu, Hollanda'da en düşük ortalama yaşa sahiptir. 200.000 kişinin dörtte biri öğrencidir. Avrupa’nın en mutlu şehirlerinden biri olarak gösterilen Groningen şehrindeki 150 farklı binada faaliyetlerini sürdüren Groningen Üniversitesi; müzesi, kütüphaneleri, konferans salonları, kafeleri, restoranları, farklı sporların yapılabileceği spor tesisleri, öğrenci kulüplerinin sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerini gerçekleştirebileceği alanlar gibi birçok olanakla öğrencilerinin tüm gereksinimlerini en üst düzeyde karşılamayı amaçlamaktadır.

Konaklama

Groningen Üniversitesi kendi yurt seçeneklerini sunmamaktadır. Fakat öğrencilere değerlendirebilecekleri güvenilir platformlar ve özel yurtlar hakkında bilgilendirme yapmaktadır.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO