Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
University of Hull

Genel Bakış

İngiltere’deki en eski 14. üniversite olan, 1927’de kurulmuş Hull University, Akademik mükemmellik ve hayat değiştiren araştırmalar yaratma ve ilham verme konusunda gururlu bir geçmişle, arkadaş canlısı bir öğrenci şehrinde herkese fırsat sağlama geleneğine sahiptir. Üniversite, Team GB'nin Resmi Ortağı olan tek üniversitedir. Bu özel altı yıllık ortaklık, öğrencilere ortak araştırmalar, çeşitli girişim projeleriyle öğrencilerin kariyerlerinde fırsatlar yaratmaya odaklanır.

Şehrin yer aldığı Hull şehri, 2017 yılında Birleşik Krallık’ın Kültür Şehri seçilmiş olup, öğrenci hayatı için sosyal ve kültürel olarak en ideal konuma sahiptir.

Üniversite, ayrıca York Üniversitesi ile ortak bir girişim olan Hull York Tıp Okuluna ev sahipliği yapmaktadır. Dilerseniz, Hull’un yanı sıra, Scarborough kampüsünde kumsal kenarında da unutulmaz bir eğitim almak mümkündür.

Dünya Sıralaması

University of Hull, Times Üniversite Rehberi 2020'de 77. sırada ve Guardian Üniversite Rehberi 2020'de 95. sırada yer almıştır. Yüksek Öğrenim İstatistik Kurumu'na göre, Hull'daki uluslararası öğrencilerin etkileyici bir şekilde %97,9'u mezun olduktan sonraki altı ay içinde işe ya da ileri eğitime başlamaktadır.

Öne Çıkan Bölümler

Hull Üniversitesi, öğrencilerin tam potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olmak için onlara destek ve fırsatlar sunar ve kritik, karmaşık, küresel zorlukların çözülmesine yardımcı olacak seçkin mezunlar yaratmayı amaçlar. Okulun öne çıkan, popüler bölümleri Mühendislik, Politika, İşletme, Adli Tıp, Jeoloji, Oyun Tasarımıdır.

Kampüste Yaşam

Üniversitenin konumu, İngiltere'nin çoğu yerine oldukça uygun bir mesafede tutar. Londra’ya direkt trenle 3 saatten kısa mesafede, Birmingham’a ise sadece 2,5 saatte ulaşabilmek mümkündür. Hull'un karayolu, demiryolu, hava ve deniz bağlantıları o kadar iyidir ki, öğrenciler ülkenin her yerinden ve hatta dünyanın her yerinden üniversiteye kolayca ulaşabilirler. Üniversite, öğrencilerine yaşayabilecekleri ve öğrenebilecekleri ideal ortamı sağlamak için kampüs tesislerine 300 milyon sterlinin üzerinde yatırım yapılmıştır. Öğrenciler şehir merkezinde konser alanları, sanat galerileri, müzeler, sinemalar ve alışveriş merkezlerinin tadını çıkarabilir.

Mezunlar

Kurulduğu yıldan beri eğitim kalitesinden ödün vermeyen Hull Üniversitesinin en önde gelen mezunlarından birkaçı; Hull City Başkanı Assem Allam, Aktris Sally Lindsay, Sırbistan Başbakanı Ana Brnabić, Britanyalı Siyasetçi John Prescott’tur.

Konaklama

Yüksek kaliteli, uygun fiyatlı standart veya ebeveyn banyolu odalardan, ortak öğrenci evlerinden veya apartmanlardan oluşan Konaklama imkanı sunmaktadır. Hepsi Cottingham Road, Beech Grove, Beverley Road ve Park Avenue üzerinde, Hull Üniversitesi ve Hull Şehir Merkezi'nin yakınında yer almaktadır. Hull öğrenci konaklama çeşitliliği, tüm ihtiyaçlara ve bütçelere hitap eder. Konaklama, özetle yıllık £7,020 civarı olduğu söylenebilir. Hull Üniversitesinin özel apartmanlarında fiyat aralığ geniş olup, £ 350 - 7.480 £ arası değişmekte, bu yurt tipine/ oda sayısına göre değişmektedir. Ev konaklaması içinse, 350 £  ila  6.200 £ arasında geniş bir aralık mevcuttur.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO