Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
University of Lincoln

Genel Bakış

Kökleri 1861 yılına kadar uzanan, 1992 yılında üniversite statüsü verilen UoL, sanat, medya çalışmaları, bilim, mühendislik sosyal bilimler ve işletme ve yöneticiliği kapsayan çok çeşitli kurslar sunmaktadır. İngiltere'nin East Midlands bölgesindeki güzel ve tarihi bir şehrin kalbinde yer alan University of Lincoln, Birleşik Krallık, öğretim ve araştırmasının kalitesi ve işverenlerle çalışmaya yönelik yenilikçi yaklaşımıyla uluslararası bir üne sahip olmaktdır. 

UoL, şu anda yaklaşık 100 farklı milletten oluşan 13.000 öğrenciye ev sahipliği yapmakta ve lisans ve lisansüstü düzeyde toplam 300'den fazla dersi mevcuttur. 

Dünya Sıralaması

University of Lincoln, 2017 Teaching Excellence Framework'te (mümkün olan en yüksek standart) Gold le ödüllendirildi ve The Guardian University Guide 2019'da listelenen 121 Birleşik Krallık üniversitesi arasında 22. sırada yer aldı. UoL, 2021 Times Higher Education (THE) Genç Üniversiteler Sıralaması’nda dünyanın en iyi 150 üniversitesi arasındadır. 

Times Higher Education Öğrenci Deneyimi Anketi 2018 üniversite tesisleri için İngiltere’de 10.sıra, Guardian Üniversite Rehberi 2020’de 17.sıradır.

Öne Çıkan Bölümler

Kolej tabanlı sistem olarak yönetilen University of Lincoln’un okullar, enstitüler ve araştırma merkezlerinden oluşan dört eğitim koleji vardır. Bunlar Bilim Üniversitesi, Sanat Koleji, Medya Okulu, Sosyal Bilimler Koleji ve Lincoln Uluslararası İşletme Okulu (LBSI)dir. 

Üniversite, Business and Management, Computer Science, Engineering ve Media Studies bölümlerindeki eğitimiyle adından söz ettirmektedir.

Kampüste Yaşam

Dünyanın en büyük tarihi şehirlerinden biri olan Lincoln, eski ve yeninin kaynaşmasıyla ünlüdür. Hareketli ve canlı atmosfere sahip şehir merkezi, pek çok zengin çeşitlilikte cazibe merkezleri, aktiviteler ve olanaklar sunar ve Lincoln'ü yaşamak ve okumak için harika bir yer haline getirir. Üniversitenin kampüsü, her şeyin merkezinde yer almaktadır. Pitoresk Brayford Pool yat limanında yer alan  kampüsü, oldukça modern, öğrenci merkezli bir topluluktur ve ihtiyacınız olan her yere kısa mesafededir.

Mezunlar

Lincoln Üniversitesinin mezunlarının yüzde 96'sı, kurslarını bitirdikten sonraki altı ay içinde istihdama katılıyor ya da daha ileri eğitimlerine devam etmişlerdir.

p'ten fazlası yüksek nitelikli işlere girmiştir. Lincoln mezunlarının çoğu, Rolls-Royce, BBC, HSBC ve Siemens gibi çok uluslu şirketlerde çalışmaya başlamasının yanı sıra, üniversite medya alanında da birçok tanınmış mezun vermiştir. Mary Parkinson – Televizyon sunucusu Marky Parkinson, ödüllü medya yapımcısı Thomas ‘TomSka’ Ridgewell , ödüllü tasarımcı ve mobilya tasarımcısı Sebastian Cox bunlardan biridir.

Konaklama

Lincoln Üniversitesinde öğrencilerin kendilerini evde gibi hissedebilmeleri için pek çok kaliteli donanımlı ve çağdaş konaklama seçenekleri sunmaktadır. Konaklama seçeneklerinin ücretleri yıllık 7.425-9.647 GBP arası değişmektedir. Lincoln Üniversitesinin öğrenci Köyünün kalbindeki Lincoln Courts'ta kampüs içi konaklama için fiyatlar haftalık 92 £ gibi düşük bir fiyattan başlar. Ortalama fiyat olarak kampüs konaklaması, £4,121 civarıdır ancak ücretler güncel olarak değişmektedir.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO