Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
University of Liverpool

Genel Bakış

Liverpool Üniversitesi 1881 yılında İngiltere’nin Liverpool şehrinde kurulmuş olan 6 “Red Brick” üniversiteden biridir. Russell Group araştırma üniversitelerinin arasında kurucu üniversitelerden biri olma ünvanına sahip olan Liverpool Üniversitesi her sene 28.000 öğrenciye eğitim vermektedir.

Dünya Sıralaması

The University of Liverpool, dünya genelindeki yüksek öğretim kurumlarının ilk %1’i içinde yer almaktadır. Toplamda 22,000 öğrenciye ev sahipliği yapan üniversiteden mezun olan yabancı öğrencilerin

Öne Çıkan Bölümler

Araştırma kapasitesinde özellikle Nükleer araştırmalar, Mühendislik, ve Mimari alanlarında £150 milyonluk bir bütçeyi bulan yatırımlar yapmaktadır. Bu çalışmalar dahilinde İngiltere’de farklı üniversiteler ile işbirliği içinde 2005 yılında başlatılan NTEC nükleer konsorsiyum programında 3 ana partner okuldan biri pozisyonunda bulunmaktadır. University of Liverpool CERN’deki devasa Hadron Collider projesinde girişimci okullardan biri olmuştur.

Kampüste Yaşam

University of Liverpool şehir merkezinde tek bir kampüs içinde tüm departmanlarını barındırmaktadır. Ana kampüs Dil Edebiyat ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Bilim ve Mühendislik Fakültesi, ve Veterinerlik Hastanesi olmak üzere 3 fakülte içermektedir.

Liverpool, İngiltere’nin kuzeybatısında yer alan büyük bir liman kentidir. Tutkuyla destelenen futbol kulübü ve müzik grubu the Beatles ile ünlenmiştir. Liverpool, özellikle altyapı, ulaşım, genel inşaat ile kamu sağlık ve sosyal reformlarındaki buluşları ve yenilikleriyle tanınmaktadır.

Liverpool’un etkileyici kıyı şeridi UNESCO Dünya Mirası konumlarındandır. The Albert Dock ve birinci derecedeki binalarıyla Liverpool, İngiltere’deki diğer şehirlere göre çok daha fazla müzeye, tiyatro ve galeriye ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca şehir, 2014 yılında the ‘Rough Guides’ da yer alan dünyada ziyaret edilecek ilk 10 yer sıralamasında 3. olmuştur.

Liverpool, yabancı öğrenciler için İngiltere’ye giriş yaparken bireysel destek sunmaktadır. Russell Group’ta öğrenci/çalışan oranı ile 8. sırada yer almaktadır. Hizmet ve tesisleriyle İngiltere genelinde 13. sırada yer alan üniversite, High Fliers Research’e göre, İngiltere’nin mezun işe alım kuruluşlarınca en çok hedeflenen ilk 25 üniversite arasındadır.

Mezunlar

Dünyaca ünlü mezunları arasında Sir Ronald Ross, Charles Barkla, ünlü fizikçi Sir James Chadwick, Joseph Rotblat gibi isimler yer almaktadır. University of Liverpool toplamda 10 adet Nobel ödüllü bilim adamı yetiştirmiştir.

Öğrenci kayıt-kabul merkezi, kayıt işlemlerinde, ücretlendirme, dosyalama, kredi ve burs alma gibi konularda yardımcı olmaktadır. Uluslararası Destek ekibi ise tüm yabancı öğrencilere göçmenlik işlemleri, çalışma izni, akademik ve bireysel sorunlarda finansal destek sunmaktadır.

Konaklama

Liverpool Üniversitesi kendi bünyesinde eğitim vermekte olduğu öğrencilerine bütçelerine ve tercihlerine göre kampüs içi ve kampüs dışı olmak üzere 12 farklı binada alternatif konaklama imkânı sunmaktadır. Bu olanaklar tek kişilik özel banyolu ve mutfaklı stüdyo dairelerden, paylaşımlı mutfaklı ve paylaşımlı banyolu yurt odalarına kadar değişiklik göstermektedir. Liverpool Üniversitesi konaklama fiyatlandırması, haftalık £73’dan £240’a kadar varan fiyat aralığında seyretmektedir. Liverpool Üniversitesi öğrencilere 3 taksite varan ödeme imkanları sunabilmektedir.

Ortak kullanım alanları haftalık temizlenmekte olup yurt binaları 7/24 güvenlik kameraları ve güvenlik görevlileri tarafından korunmaktadır. Konaklamaya internet-ısınma-su-elektrik giderleri dahildir. Ayrıca spor aktivitelerine çok önem veren Liverpool Üniversitesi, yurtları dahilinde donanımlı spor tesisleri içermektedir.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO