Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
University of Manchester

Genel Bakış

“Victoria University of Manchester” ve “University of Manchester Institute of Science and Technology” (UMIST) üniversitelerinin birleşmesiyle 2004 yılında kurulan olan Manchester Üniversitesi’nin kökeni 1824 yılında kurulan Manchester Mechanic’s Institute’a dayanmaktadır. Okul ismini de aldığı Manchester şehrinde bulunmaktadır.

Russell Group üyelerinden olan University of Manchester binden fazla programı ve 40 bin öğrencisiyle Birleşik Krallık’ın en büyük okuludur. Öğrencilerini 9.000’i 160 farklı ülkeden gelen ulusalarası öğrencilerdir.

Manchester Üniversitesi’nin eski ve güncel personelleri, mezunları ve öğrencileri arasında Nobel Ödülü sahibi 25 kişi vardır.

Dünya Sıralaması

University of Manchester, QS World Universities’e göre dünya üniversiteleri arasında 33. olarak gösterilmiştir. Academic Ranking of World Universities 2017 sonuçlarına göre ise 38. sırada yer almaktadır. Ayrıca Reuters’ın 2017 raporuna göre de dünya üniversiteleri arasında en yenilikçi 100 üniversite arasında bulunmaktadır.

Öne Çıkan Bölümler

En büyük araştırma üniversitelerinin bulunduğu Russell Group’un değerli bir üyesi olan Manchester Üniversitesi’nin güçlü olduğu alanlar; Biyolojik Bilimler, Kimya, Mühendislik, Pazarlama, Tıp ve Eczacılık’ tır. 2019 Times Higher Education World University Rankings by Subject’e göre ilgili bölümlerde Dünya sıralamalarında Eczacılık 11. ,Muhasebe ve Finans 21. ,Kimya Mühendisliği 21. ,Sosyoloji ,23. ,Kimya 32. ,İşletme ve Yönetim 35. ,Hukuk 35. ,Elektrik ve Elektronik Mühendisliği 38. Sırada yer almaktadır.

Kampüste Yaşam

Manchester şehir merkezinin güneyinde iki ana kampüsten oluşan üniversitenin tüm bina ve tesisleri, kampüs içinde kolayca bulunabilecek ve yürüyerek ulaşım sağlanabilecek mesafededirler. Kampüslerde öğrencilere sunulan olanaklar arasında kütüphaneler, laboratuvarlar, konferans salonları, Müzeler, spor salonları, araştırma merkezleri ve kültürel merkezler bulunmaktadır.

Dünyanın en iyi uluslararası öğrenci şehirleri arasında yer alan Manchester, İngiltere’deki en kozmopolit ve 200 farklı dilin konuşulduğu şehirlerden biridir. Bunun yanında Manchester dünyaca ünlü spor ve kültür şöhretine sahip bir şehirdir. Şehir endüstriyel geçmişi, güncel enerjik dokusu ve eşsiz mimarisiyle kalışınıza güzel bir zemin temin ederken İngiltere’nin en iyi sanat galerileri, tiyatroları ve müzelerinden bazılarına da ev sahipliği yapmaktadır.

Konaklama

Manchester Üniversitesi, tüm öğrenciler için geniş bir yelpazede konaklama seçenekleri sunar ve uluslararası öğrenciler için konaklama garantisi verir. Üniversitede 8000'den fazla kapasiteli konaklama birimleri bulunmaktadır.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO