Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
University of Nottingham

Genel Bakış

Araştırma Üniversitesi olarak bilinen; İngiltere, Çin ve Malezya’da kampüsleri bulunan Nottingham Üniversitesi "İngiltere'de global sayılabilecek tek üniversite" olarak tanımlanmıştır. Nottingham Üniversitesi Britanya Üniversiteleri içinde araştırmaya önem veren üniversitelerin kurduğu 1992'den önce kurulmuş üniversitelerden oluşan "Russell Grubu" ve "Universities 21" grubu üyesidir.

Nottingham Üniversitesinde 5 fakülte bulunmakta ve çok geniş bilim, teknoloji ve bilgi alanlarını ve sanatları kapsayan 50 kadar değişik üniversite diploması sağlamaktadır.

Dünya Sıralaması

The Complete Guide University Ranking 2018 ve 2019 sıralamasında İngiltere'de ilk 20 Üniversite arasında gelmektedir. Buna ek olarak QS Dünya Üniversite Sıralamasında en iyi %1’lik dilimde ve dünya sıralamasında 73. Olarak sıralanmıştır. Teaching Exellence Framework Gold statüsüne sahiptir.

Öne Çıkan Bölümler

  • Mühendislik Fakültesi
  • Sanat Fakültesi
  • Tıp Fakültesi
  • Fen Bilimleri Fakültesi
  • Sosyal Bilimler Fakültesi 

Kampüs Yaşamı

University of Nottingham’ın 2 kütüphanesi toplamda bir milyondan fazla kitap ve bülten, üç milyondan fazla el yazması kaynak, oniki binin üzerinde e-bülten ve altıyüzelli bin civarında e-book içermektedir. Öğrenci İşleri Ofisi, öğrencilere bireysel ve akademik danışmanlığa kadar her konuda yardımcı olmaktadır.

Nottingham kampüsleri şehir merkezine otobüs veya bisikletle 10 dakika uzaklıktadır. Güncel teknoloji ile donatılmış üç spor merkezi; badminton, basketbol, futbol, okçuluk, dans, masa tenisi olanakları içermekte. Diğer tesisler; 8 şeritli büyük bir yüzme havuzu, fitness merkezi, yapay sahalar, tenis kortları ve ragbi, futbol, kriket, hokey gibi sporlara olanak veren sahalar içerir. Nottingham ise National Water Sports Centre, National Ice Arena ve Avrupa’nın en büyüğü olan Lawn Tennis Association gibi spor tesislerine sahiptir. Nottingham, mükemmel konser alanları/salonlarıyla, iki profesyonel tiyatrolarıyla, sinema ve birçok restoranlarıyla, barları ve gece klüpleri ile canlı ve enerjik bir şehirdir. Şehir, İngiltere’nin tam merkezindedir, halk ulaşım araçları ile İngiltere’nin büyük şehirlerine, örneğin sadece 120 mil uzakta olan Londra’ya hızlı bir şekilde gidebilirsiniz.

Konaklama

Üniversitenin kampüsünde ve kampüs yakınlarında, yemeksiz ve yemekli olmak üzere yaklaşık 8,000 yurt odası vardır. Uluslar arası öğrenciler için bu yurtlarda 3 yıl konaklama garantilidir..

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO