Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
University of Portsmouth

Genel Bakış

Portsmouth Üniversitesi, 1992 yılında üniversite statüsüne layık görülerek İngiltere'nin güney kıyısında , Londra'nın yaklaşık 120 km güneybatısında kurulmuştur. 100'den fazla ülkeden 3,500 uluslararası öğrenci de dahil olmak üzere yaklaşık 20.000 öğrencisi vardır.

Dünya Sıralaması

Aslen kökleri 1870 yılına dayanan okul, The Times Good University Guide tarafından 56 puan olarak 5. en modern üniversite seçilmiştir.

Bunların yanında 2017 yılında yapılan sırlamalarda Times Üniversite Rehberi’nde 59. sırada , Guardian Üniversite Rehberi’nde ise 43.sırada yer almıştır.

Öne Çıkan Bölümler

Portsmouth, modern diller alanında son derece iddialıdır. Üniversite ayrıca sağlık ve tıp alanlarında da öne çıkmaktadır ve King's College London gibi pek çok kurumla belirli disiplinlerin öğretimi için ortaklıklar kurmaktadır. Portsmouth, İngiltere'nin ilk Beyin Tümorü Araştırma Merkezi, Biyomedikal ve Biyomoleküler Bilimler Enstitüsü ile Kozmoloji ve Yerçekimi Enstitüsü gibi benzersiz araştırma merkezlerine sahiptir.

Kampüste Yaşam

Portsmouth İngiltere’nin tek ada şehri olup, trenle Londra'ya yaklaşık 90 dakika uzaklıktadır. Portsmouth Üniversitesi, sahil şeridindeki konumu ile çakıl taşlı plajları, bahçeleri ve spor olanaklarıyla bütün yıl boyunca keyif almaya olanak sağlar.

Konaklama

Portsmouth'da öğrenciler için dört ana konaklama yeri vardır ve üniversite, dönem boyunca kampüsler arasında ücretsiz otobüs hizmeti sunar. Şehirde, çoğunlukla paylaşılan daireler veya yerel bir aile ile birlikte yaşanan evler şeklinde özel kiralanabilir konaklama seçenekleri mevcuttur.

Burs ve Başvuru Şartları

İngiliz hükümeti yurt dışından gelen öğrencilere İngiliz Konseyi yoluyla bazı hibeler vermektedir. Hak kazanan öğrenciler, Eylül 2020'den sonra yapılacak olan girişlerde Rektör Yardımcısı Küresel Gelişim Bursunu alabilecektir. Bu burs, ilk eğitim yılı için 1600 sterlinlik bir harç ücreti indirimi olarak verilecektir. Bunun dışında akademik başarıya dayalı 5000 sterlinlik bir harç indirimi de mevcuttur.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO