Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
University of Reading

Genel Bakış

1892 yılında Oxford Üniversitesi’nin bir uzantısı olarak kurulan okul, 1926 yılında üniversite statüsünü almıştır. Üniversite, yıllar boyunca iş dünyasıyla çok iyi bağlantıları olan ve öğretim kalitesi ile tanınan bir okul olarak kendine yer edinmiştir. Üniversiteye ev sahipliği yapan Reading kenti, Londra ve Oxford'un arasında yer alan, 163.000 kişilik nüfusu olan tarihi bir bölgedir. Kasaba, İngiltere'nin güney doğusunda yer alır ve Londra'nın Heathrow ve Gatwick havaalanlarına ulaşımı kolaydır.

20.000 kayıtlı öğrencisi olan üniversitede, 150 farklı ülkeden 5.000 civarı uluslararası öğrenci eğitimine devam etmektedir. Öğrenciler 350'den fazla lisans ve yüksek lisans kursu arasından seçim yapabilmektedir ve kurumda yapılan araştırmaların

Kampüste Yaşam

Üniversite’nin Whiteknights, London Road ve Greenlands olmak üzere üç adet kampüsü vardır ve Reading’in şehir merkezine oldukça yakındır. Whiteknights kampüsü, sonuncusu 2018'de olmak üzere üst üste sekiz kez Yeşil Bayrak Ödülü'nü alan 130 hektarlık bir park alanında yer almaktadır. Thames Nehri'nin kıyısında yer alan Greenlands Kampüsü, bir fitness merkezi, iş tesisleri ve konferans merkezi ile birlikte Avrupa'nın en iyi işletme okullarından birine ev sahipliği yapmaktadır

Mezunlar

Yapılan bir araştırmaya göre Üniversiteden mezun olan öğrencilerin

Dünya Sıralaması

University of Reading yapılan değerlendirmelere göre 2019 Times Üniversite Rehberi'nde 40, 2020 Guardian Üniversite Rehberi'nde 68 ve 2020 QS Dünya Üniversite Sıralamaları'nda 205. Sırada yer almıştır.

Üniversite, uluslararası öğrenciler için her yıl çeşitli burs fırsatları sunmaktadır. Burslar öğrencinin uyruğuna ve öğrenim görmek istediği derse göre değişiklik göstermektedir.

Konaklama

Reading üniversitesinin konaklama birimleri son derece güvenlidir ve kira fiyatlarına her şey dahildir (faturalar ve wifi vb.) Üniversite'nin yurtlarında 5.000'den fazla oda bulunmaktadır ve tüm konaklama birimleri kampüslere en fazla 15 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Odalar stüdyo, yemekli yurtlar, yemeksiz ve ortak banyolu seçenekleri ile öğrencinin tercihine bırakılır.

Burs ve Başvuru Şartları

  • Uluslararası öğrenciler için mevcut olan burslardan bazıları şöyledir:
  • Chevening Bursları
  • Uluslararası Mastır Bursları
  • Hukuk Fakültesi Uluslararası Bursları
  • Felix Bursları
  • Üniversite Uluslararası Araştırma Bursları
  • Henley İşletme Fakültesi Bursları

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO