Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
University of Roehampton

Genel Bakış

University of Roehampton, Londra’nın en hızlı gelişen ve akademik başarılarıyla son zamanlarda dikkat çeken üniversitelerinden biridir. 1841 yılında öğretmen yetiştirmek için Londra’nın güneybatısında kurulan okul, 2004 yılında üniversite statüsüne geçmiştir. Üniversite, 140’tan fazla ülkeden gelen öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Okulda eğitim gören 10 binden daha fazla öğrencisinin ’ünü uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır.

Dünya Sıralaması

Üniversite, 2017 yılında The Times University Guide tarafından 78. Sırada, yine 2017 yılında The Guardian University Guide tarafından da 90. Sırada derecelendirilmiştir. Bunların yanında Sunday Times Rehberi 2016 yılında, Roehampton Üniversitesi'ni Londra'daki en modern üniversite olarak seçmiştir.

Öne Çıkan Bölümler

Öğretmen yetiştirme amacıyla kurulan okul en çok bu alanda hizmet verirken, bunun yanında Dans, Biyolojik Antropoloji, Drama ve İngiliz Edebiyatı programları konularında büyük başarı sağlamıştır. Ayrıca Hukuk Bölümü 2019 Ulusal Öğrenci Anketi’nde Londra’daki ilk 5 üniversite içerisinde yer almıştır.

Kampüste Yaşam

University of Roehampton, Londra merkeze 10 km mesafede park bölgesinde yeşillikler içerisinde tarihi bir kampüste eğitim vermektedir ve Londra’nın merkezde yer alan tek kampüs üniversitesidir. Üniversitenin, aynı alan içinde yer alan iki kampüsünde, eğitim-öğretim binaları, öğrenci yurtları, kafeler, sosyal alanlar ve spor tesisleri biri diğerine oldukça yakın mesafede olacak şekilde inşa edilmiştir.

Konaklama

Roehampton’da kampüs konaklaması, tüm uluslararası öğrenciler için ilk yıl garantilidir. Üniversite öğrencilerine 14 farklı yurt binasında kampüs içi konaklama imkanı sunmaktadır. Yurt odaları, tek kişilik, genelde yemeksiz-ortak mutfak kullanımlı, internet erişimlidir ve çoğunda tuvalet-banyo odaya dahildir.

Burs ve Başvuru Şartları

Lisans ve yüksek lisans öğrencileri için okul ücreti üzerinden burs imkanı vardır. Aynı zamanda öğrencilerin İelts ve not ortalamasına göre 500GBP ile 2000GBP arasında ek indirimi fırsatı sunulmaktadır.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO