Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
University of Sheffield

Genel Bakış

1897 yılında Güney Yorkshire bölgesinde kurulan University of Sheffield doğası ve mimarisi dolayıyla Kuzey bölgesinin yıldız okullarından biridir. 2 ana kampüs bölgesi bulunduran University of Sheffield, şehrin iki büyük üniversitesinden biridir ve Sheffield şehrini tam anlamıyla canlandırmaktadır. Gerçek “Red Brick” üniversitelerden biri olan University of Sheffield Russell Group araştırma üniversitelerinden biridir.

Dünya Sıralaması

2019 QS ranking sıralamalarına göre dünyanın en iyi 75. Üniversitesi olan University of Sheffield, İngiltere’nin en iyi 13. Okulu seçilmiştir. Times Higher Education’un 2014 yılında yaptığı “Student Experience” anketine göre 2014 yılında İngiltere’nin öğrenci deneyimleri tüm alt kategorilerinde 1. Seçilmiştir.

Mezunlar

University of Sheffield günümüze kadar tamı tamına 8 adet Nobel ödüllü bilim adamı yetiştirmiştir. Sheffield Üniversitesi özellikle medikal ve kimya alanında ön plana çıkan bir üniversitedir. Nobelli bilim adamlarından penisilin mucidi Sir Howard Florey ve “flash photolysis” dehası Prof. Dr. George Porter, Sheffield Üniversitesi’nin yıldızları arasındadır.

Kampüste Yaşam

University of Sheffield 2016 yılında sponsor markalarında da desteği ile İngiltere’nin çoklu donanımlı bilim laboratuvarlarını bulunduran “Diamond Building” isimli laboratuvar binasını 1 milyon pound’luk bir yatırımla Sheffield’ın göbeğine inşa etmiştir. Ayrıca şehrin en yüksek binası olan “Arts Tower” aynı zamanda Sheffield Üniversitesi’ne aittir.

University of Sheffield dünyanın geleceğine yatırım yapmak amacıyla eskiden yer altı otoparkı olarak kullanılan bölümü genişleterek sürdürülebilir tarım projeleri kapsamında çeşitli meyve ve sebzeleri bundan 100-150 yıl sonraki olabilecek halleri ile yetiştirmektedirler.

Doğası ve yeşilliği ile İngiltere’nin kültürel yaşamını net yansıtan Sheffield şehri aynı zamanda öğrenci bütçesi için oldukça verimli bir şehirdir.

Konaklama

Sheffield Üniversitesi kendi bünyesinde eğitim vermekte olduğu öğrencilerine bütçelerine ve tercihlerine göre 15’in üstünde birbirinden farklı binalarda konaklama imkânı sunmaktadır. Bu olanaklar tek kişilik özel banyolu ve mutfaklı stüdyo dairelerden, paylaşımlı mutfaklı ve paylaşımlı banyolu yurt odalarına kadar değişiklik göstermektedir. Sheffield Üniversitesi konaklama fiyatlandırması, haftalık £70’dan £220’a kadar varan fiyat aralığında seyretmektedir. Sheffield Üniversitesi öğrencilere 4 taksite varan ödeme imkanları sunabilmektedir. Ayrıca opsiyonel olarak aylık ödeme imkânı da sunabilmektedir. Ortak kullanım alanları haftalık temizlenmekte olup yurt binaları 7/24 güvenlik kameraları ve güvenlik görevlileri tarafından korunmaktadır. Konaklamaya internet-ısınma-su-elektrik giderleri dahildir. Sheffield Üniversitesi aynı zamanda öğrenci konaklaması için kendine ait Endcliffe adında bir köye sahiptir.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO