Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
University of South Florida

University of South Florida

Genel Bakış

South Florida University 1956 yılında Florida eyaletinin Tampa şehrinde büyük bir kampüs içerisinde kurulmuştur.

Toplamda 5,000’i uluslararası olmak üzere 47,000 öğrenci nüfusuna sahip üniversitesiye kayıtlı 37,000 lisans, 10,000 yüksek lisans öğrencisi bulunur.

University of Florida fakülteleri kaliteli öğrenim, eşsiz bir akademik kadro ve öğrencilerine her adımda destek sunan bir ağa sahiptir.

South Florida Üniversitesinde 14 kolej bulunur ve 180 lisans programı , 100 farklı yüksek lisans derecesi sunar.

Dünya Sıralaması

University of Florida, ulusal çapta 44. en iyi devlet üniversitesi ve fiyat-performansı en iyi ilk 60 üniversiteden biri (U.S. News and World Report 2020).

Üniversite ayrıca, 2020 Times Higher Education World University Rankings’de dünyanın en iyi 250, Abd’nin ise en iyi 90 üniversitesi arasında gösterildi ve sahip olduğu uluslararası perspektifle ve sektörle yaptığı işbirlikleri ile övgü topladı.

Öne Çıkan Bölümler

South Florida University’nin Psikoloji, Bilgisayar Mühendisliği, Eğitim, Girişimcilik, İşletme ve Yönetim gibi bölümleri oldukça ünlüdür.

Kampüste Yaşam

University of South Florida’nın uluslararası öğrencileri, üniversite öğrenimlerine mümkün olan en iyi başlangıcı yapmalarını sağlayan imkân ve tesislerden faydalanıyor. Bunlar; modern dersliklerden kapsamlı öğrenim kaynaklarına ve özel destek alanlarına kadar birçok şeyi içeriyor.

7/24 hizmet veren kütüphane, 300’den fazla bilgisayarın yanı sıra sayısız akademik kaynağı bulunduruyor. Okulda ayrıca bir Öğrenci Sağlık Hizmetleri birimi, 8.500 m2’lik eğlence ve dinlenme tesisi ile sosyal faaliyetlere ev sahipliği yapan Marshall Öğrenci Merkezi yer alıyor. Merkez Galeri ziyaretçilere açık ilham verici sergiler sunarken, 700 kişilik Oval Tiyatro'da konuk akademisyenler ders veriyor. Öğrenciler, Öğrenci Yönetimi sayesinde fikirlerini sunabiliyor ve Riverfront Park’ta gerçekleşen etkinliklere katılıyor.

Konaklama

Kampüste süit ve apartman dairesi seçenekleri mevcuttur. Bunu dışında öğrenciler, başka bir öğrenci ile birlikte ortak banyo kullanımlı geleneksel tarzda bir odayı paylaşırlar. Tüm konaklama çeşitleri yemekhane ve dersliklere yakın bir konuma sahiptir.

Burs ve Başvuru Şartları

University of South Florida’da uluslararası öğrenciler bir dizi seçkin burstan faydalanabiliyor. Burslar, başarı gösteren öğrencilere öğrenim ücretleri konusunda destek olmayı amaçlıyor.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO