Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
University of South Wales

Genel Bakış

Kökleri 1841 yılına dayanan üniversite, 2013 yılında Glamorgan Üniversite ve Galler Üniversitesi’nin birleşmesiyle South Wales Üniversitesi adını alarak eğitim hayatına başlamıştır. 120 farklı ülkeden 3000 uluslararası öğrencisi olan okulun toplamda 31.000’i aşkın öğrencisi vardır.

Güney Galler’de bulunan üniversite 5 tane kampüse sahiptir. Bu kampüsler Londra, Treforest, Glyntaff, Cardiff, Newport City ve Caerleon’da yer alır.

Dünya Sıralaması

South Wales Üniversitesi, 2017 yılında The Times University Guide tarafından 115. Sırada, yine 2017 yılında The Guardian University Guide tarafından ise 111.sırada gösterilmiştir.

Öne Çıkan Bölümler

Üniversitenin en güçlü olduğu bölümlerden Kültürel ve Yaratıcı çalışmalar alanında Tasarım, Moda, Film, Medya ve İletişim, Drama ve Müzik alanlarında 40’tan fazla program bulunmaktadır. Bu bölümlerin bulunduğu 35 milyon poundluk bir yatırımla kurulan Atrium kampüsünün içerisinde öğrencilerin kendi prodüksiyonlarını da yapabildiği sinema, radyo, televizyon stüdyoları, tiyatro ve performans salonları, animasyon stüdyoları bulunmaktadır. The Guardian League Tables University Guide tarafından Sanat ve Tasarım alanında Galler’in en iyi okulu seçilmiştir.

Kampüste Yaşam

South Wales Üniversitesi öğrencileri, üniversitenin her kampüsünde farklı ve gelişmiş sosyo-kültürel ortamlarda eğitim görmektedir. Kampüslerde, öğrencilerin ihtiyacı olan her şeyi tek bir yerde bulunuyor; Derslikler, Kütüphane, Yeme ve içme yerleri, boş vakitlerin değerlendirileceği yerler, ve benzeri.

Konaklama

Treforest, Glyntaff ve Caerleon ve Newport paylaşım tesisleriyle birlikte, her beş kampüste ve yakınında 1.800'den fazla hizmet veren yurtlar mevcuttur., Cardiff kampüsündeki konutlar özel olarak işletilmektedir. Birçok oda suite olup, çoğu 3-6 öğrencinin ortak dairelerinde bulunmaktadır, ancak stüdyo daireler Newport'ta da mevcuttur.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO