Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
University of Stirling

Genel Bakış

1967 yılında kurulan Stirling Ünivesitesi, İskoçya’nın Stirling şehrinde yer alır ve Edinburgh şehrine 50 km uzaklıktadır. Üniversitenin yaklaşık 12000 öğrencisi vardır. Bu öğrencilerin yaklaşık 1500’ü uluslararası öğrencidir. 

Dünya Sıralaması

Stirling Üniversitesi, eğitim alanındaki birçok otorite tarafından sürekli olarak yüksek başarı puanları ile değerlendirilmektedir. Bu bağlamda, üniversitenin birçok bölümü İskoçya’da ilk 5 içerisinde, bazı bölümleri ise İngiltere genelinde ilk 10 arasında yer almaktadır. (The Guardian University Guide 2020). Bunun yanında, üniversite, QS World University Rankings 2020 tarafından, öğretim, istihdam, globalleşme, tesisler ve kapsayıcılık konularında 5 yıldızla derecelendirildi. En önemli derecelendirmelerden biri de Stirling Üniversitesi’nin ismini, dünyadaki en iyi 350 üniversite arasına da yazdırmasıdır (Times Higher Education World University Rankings 2018).

Öne Çıkan Bölümler

Üniversitenin kendini iddialı gördüğü bölümler arasında Eğitim, Hemşirelik ve Ebelik, Spor, İşletme bölümleri, Felsefe, Psikoloji, Sosyal Politika, Film, Medya, Gazetecilik ve Su Ürünleri bulunuyor.

Kampüste Yaşam

Ochil Hills’de yer alan University of Stirling, Avrupa’nın en güzel kampüslerden birine sahiptir. Gölün çevresinde yer alır. Squash kortları, yüzme havuzu, açık ve kapalı tenis kortları, fitness merkezi, koşu pisti, futbol ve golf sahaları, kriket sahası, hokey sahası gibi bir çok spor alanına sahiptir. 24 saat açık bilgisayar laboratuvarları vardır. MacRobert Sanat Merkezi, tiyatro ve sinema olanaklarına sahiptir, bar ve gece kulübünün olduğu Robbins Students' Centre da kampüsün etkinlik düzenenlenen parçalarından biridir. Kampüste ayrıca alışveriş bölgesi, banka, seyahat acentası, market, kafeler, restoranlar ve eczane bulunmaktadır. Stirling Üniversitesi kampüsü İngiliz polisi tarafından İngiltere’deki en güvenli kampüslerden biri seçilmiştir

Konaklama

Tüm uluslararası öğrenciler kampüste konaklama garantisi altındadır. Stirling Üniversitesi’nin konaklama birimlerinin büyük bir kısmı göl manzaralı binalardadır. Tüm konaklama birimleri ana eğitim binalarına, kütüphanelere, mağazalara, tiyatro, sinema ve sosyal tesislere yürüme mesafesindedir. Konaklama Ofisi ayrıca kampüs dışında yaşamak isteyen öğrencilere destek olmaktadırlar. Kampüs içerisindeki üniversite yurtlarında konaklamanın fiyatları, yurda göre değişmekte olup haftalık 95£’dan başlayıp 171£’ya kadar çıkmaktadır. Her yurdun sahip olduğu imkanlar fiyata göre değişmektedir.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO